• منتشر شده در چهارشنبه, 22 مرداد 1399 13:05

کاهش فوتی‌های تصادفات جاده‌ای در مازندران

 
 
 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مازندران از روند کاهشی میزان فوتی‌های ناشی از تصادفات جاده‌ای در استان مازندران برای چهارمین سال متوالی خبر داد.
«عباسعلی نجفی» اظهار کرد: چهارمین سالی متوالی است که میزان فوتی‌های ناشی از تصادف جاده‌ای استان مازندران کاهش یافته است.
وی با اشاره به کاهش ترافیک در محورهای مازندران به دلیل شیوع کرونا در کشور، تصریح کرد: در حال حاضر در سه ماهه و چهارماهه طی گزارشی که از پلیس راه دریافت کردیم در تیرماه شاهد کاهش ۷۵ درصدی فوتی‌ها جاده‌ای استان هستیم.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران در ادامه از برنامه‌ریزی برای ایجاد جداکننده در محورهای استان خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی برای جمع‌آوری گاردیل‌های ساری تا آمل و تبدیل آن به نیوجرسی در دستور کار قرار گرفته است که بنا داریم در طول برخی از این مسیرها نیم نیوجرسی ایجاد کنیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر ایجاد نیوجرسی فاصله بین قائم‌شهر تا بابل به اتمام رسیده و حدود ۹۳ درصد کار انجام شده است. مسیر بابل به آمل هم از پیشرفت فیزیکی ۴۵ درصدی برخوردار است.
نجفی در ادامه از افزایش قیمت هزینه آسفالت برای هر کیلومتر از محور خبر داد و گفت: با توجه به افزایش قیمت قیر و محدودیت‌های اعتباری برای یک کیلومتر از محور با عرض هفت متر ۶۵۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است. برای جلوگیری از این هزینه‌ها با استفاده از لایه نازک از آسفالت برای ترمیم و نگهداری روسازی استفاده می‌کنیم که میزان هزینه‌ها ما به یک سوم روکش آسفالت کاهش می‌یابد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی