• منتشر شده در چهارشنبه, 22 مرداد 1399 13:02

تشکیل ۹۰۰ پرونده خسارت کرونا در حوزه فرهنگ و هنر مازندران

 
 
 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران از تشکیل شدن حدود ۹۰۰ پرونده خسارت کرونایی برای فعالان حوزه فرهنگ و هنر استان به‌منظور جبران بخشی از آسیب‌های این بخش خبر داد.
«عباس زارع» با اشاره به شیوع ویروس کرونا در استان از سی‌ام بهمن‌ماه سال گذشته افزود: اگرچه به ظاهر شیوع این ویروس تا حد زیادی به بنیان اقتصادی کشور و استان‌ها خسارت زد، ولی در حوزه فرهنگی نیز این خسارت‌ها به‌خاطر تاب‌آوری کمتر حوزه فرهنگ و هنر ملموس‌تر بوده است.
وی از بخش موسیقی و هنرهای نمایشی به عنوان خسارت‌دیده‌ترین بخش‌های حوزه فرهنگ و هنر مازندران یاد کرد و توضیح داد: اجراهای این دو بخش تقریبا تعطیل شد در حالی‌که تنها منبع درآمدشان همین اجراها بود که حتی پیش از شیوع کرونا هم وضعیت چندان مناسبی نداشت.
وی فضای گردشگری استان را مهم‌ترین عامل تعدد و تکثر گروه های نمایشی و موسیقی و به‌طور کلی فعالیت‌های فرهنگی و هنری دانست و توضیح داد: کرونا از اسفندماه سال گذشته به‌صورت جدی بر فضای گردشگری مازندران اثرگذاری کرد و صنعت گردشگری تا حدود زیادی تعطیل شد. این وضعیت بر فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استان مانند فعالیت گروه‌های موسیقی و نمایشی اثر داشت.
زارع گفت: با پیگیری‌های انجام‌شده مقرر شد تسهیلات کم‌بهره به دست‌اندرکاران حوزه فرهنگی استان از سوی برخی بانک‌های عامل پرداخت شود.
وی رتبه استان مازندران در تشکیل پرونده برای جبران خسارت کرونایی فعالان حوزه و فرهنگ را چهارم در کشور اعلام کرد و افزود: گذشته از تسهیلاتی که به‌صورت کشوری برای اهالی فرهنگ و هنر در نظر گرفته شد، در سطح استان نیز اقدامات مختلفی برای کمک به فعالان این عرصه تاکنون صورت گرفته است که از جمله آن پرداخت کمک‌های نقدی هرچند اندک بوده است.
زارع گفت: میزان بودجه فرهنگی ارشاد استان در سال جاری حدود هشت میلیارد ریال است که نسبت به سال قبل ۵۰ درصد کاهش دارد و طبیعی است که این وضعیت دست ما را برای حمایت و کمک بسته است.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی