• منتشر شده در سه شنبه, 21 مرداد 1399 09:48
استاندار گیلان خبر داد:

ابلاغ دستور العمل چگونگی برگزاری مراسم عزاداری محرم

 
 
 
 
استاندار گیلان از ابلاغ دستور العمل چگونگی برگزاری مراسم عزاداری محرم خبر داد و از رسانه ها خواست موارد ذکر شده را اطلاع رسانی کنند.
ارسلان زارع در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، با اشاره به برگزاری کنکور کارشناسی ارشد و دکتری طی هفته‌ها و روزهای گذشته، اظهار کرد: باید از تجربیات این دو آزمون برای کنکور سراسری استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه سلامت مردم خط قرمز ستاد ملی مبارزه با کرونا و همچنین ستادهای استانی است، افزود: فرمانداران تلاش کنند تا با تعیین الگوهای مناسب در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.
استاندار گیلان با اشاره به تغییر سبک زندگی با شیوع ویروس کرونا و با تأکید بر ضرورت تولید محتوا از سوی صدا و سیما و آگاهی بخشی توسط رسانه در این زمینه، گفت: مردم باید با توجه به شرایط موجود سبک زندگی جدیدی را در پیش بگیرند زیرا زمان نهایی کنترل و مهار این ویروس مشخص نیست.
وی با بیان اینکه تصور عادی شدن شرایط از سوی شهروندان فکری غلط و خطرناک است، تصریح کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید همچنان از سوی شهروندان به عنوان مهم‌ترین راهکار برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در دستور کار قرار گیرد و رسانه‌ها نیز باید در این زمینه همچنان به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی ادامه دهند.
زارع با تأکید بر ضرورت فرهنگ سازی در زمینه استفاده از ماسک و عمل به توصیه‌های بهداشتی، افزود: قطعاً تنها در سایه مشارکت مردم در کنار راهبردهای دولت در راستای توجه به معیشت و اقتصاد می‌تواند زمینه ساز قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا شود.
وی با بیان اینکه کسب و کارها باید بر اساس دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغ شده عمل کنند و نظارت بر این موضوع بر عمده صنوف است، گفت: اجرای صحیح این پروتکل‌ها یکی از مطالبت ستاد استانی مقابله با کرونا از اصناف است.
استاندار گیلان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه برگزاری مراسم عزاداری محرم، اظهار کرد: دستور العمل های چگونگی برگزاری این مراسم تهیه و تدوین و ابلاغ شده است و بر اساس آن زمان برگزاری مراسم کوتاه و به راه انداختن دسته جات عزاداری ممنوع است.
وی ادامه داد: رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک به صورت مستمر از مهم‌ترین توصیه‌های ابلاغ شده درباره چگونگی برگزاری مراسم محرم بوده و در زمینه توزیع غذاهای نذری توصیه‌های انجام شده که باید از سوی رسانه
 اطلاع‌رسانی شود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی