• منتشر شده در سه شنبه, 21 مرداد 1399 09:32
معاون استاندار مازندران:

جداسازی دستاوردهای دولت از نظام باعث ناامیدی مردم می‌شود

 
 
 
 
معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری مازندران تاکیدکرد دستاورد دولت باید در راستای دستاورد نظام تبیین شود و جداسازی در این زمینه ناامیدی مردم را به دنبال خواهد داشت.
حسین حسن نژاد در نشست شورای اطلاع رسانی استان در ساری افزود: متاسفانه امروز تمام سرمایه و ظرفیت مخالفان نظام برای تخریب دستاوردهای آن بسیج شده است و در داخل نیز الگوی مثبتی برای این تخریب دیده نمی شود.
وی گفت: متاسفانه بشدت از سوی مخالفان نظام یا به دلیل عملکرد خنثی برخی از مسئولان احساس ناامیدی به مردم القاء می شود، گفت: وظیفه همه ما این است که مردم را نسبت به سرمایه گذاری و دستاوردهای نظام آگاه کنیم. مردم باید فعالیت و عملکرد نهادهای خدماتی و دستگاه های اجرایی را در زندگی و ذهن خود لمس کنند و این ارتباط باید بر اساس واقعیت بوده و از رفتارهای تبلیغاتی به دور باشد.
حسن نژاد با بیان اینکه نباید نگاه به افکار عمومی ابزارگونه باشد، افزود: رسانه ها و مدیران با مردم صادق باشند و هم در تصمیمات خود مردم را همراه کنند و هم خدمات را اطلاع رسانی نمایند.
وی ترمیم ذهنیت مردم را یکی از وظایف مسوولان و رسانه دانست و گفت: کنش انتقادی برای توسعه استان و کشور مفید است اما مسئولیت اصلی ما تنویر افکار عمومی و ایجاد آرامش میان جامعه است.
معاون سیاسی استاندار همچنین به برخی رفتارهای مصادره به شخص اشاره کرد و گفت: همه ما در کشتی نظام قرار داریم و نگاه یا رفتار تک قطبی و خودمحور می تواند آسیب‌های جدی به کشور وارد کند.
وی افزود : دولت در کنار دیگر قوا و همراهی مردم به ارائه خدمات می‌پردازد و نباید تصور شود که اشخاص یا مسئولان به تنها خدمات ارائه می‌کنند زیرا باید در هر موفقیتی نقش همه نیروهای اجتماعی دیده شود.
حسن نژاد مصادره دستاوردهای نظام که همه نیروهای اجتماعی ، سیاسی و اقتصادی در آن دخیل هستند نه تنها باعث پیروزی هیچ جناحی نمی شود، بلکه افکار عمومی به عنوان بینندگان و ناظران اصلی حاکمیت را دلسرد می کند و سرمایه‌های اجتماعی و سیاسی را هدر می دهد.  
وی خواستار تغییر در مدل اطلاع رسانی و آگاه سازی شد و تاکید کرد: مهم ترین سرفصل مشترک همه نهادها و همه قوا خدمت به مردم است که باید در بهترین شرایط بدون بزرگ نمایی اطلاع رسانی شود.
معاون سیاسی استاندار مازندران اقناع‌سازی، افزایش آگاهی و افزایش امید در افکار عمومی را اولویت رسانه های ملی دانست و گفت: در این زمینه باید از ظرفیت فضای مجازی نیز استفاده شود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی