آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 12 تیر 1399 12:44
بازرس کل گیلان:

۸ بانک ۵۵ واحد تولیدی گیلان را تعطیل کردند

 
 
 
 

مدیرکل بازرسی استان گیلان اعلام کرد که آمار کشفیات ما بالاتر از سایر استان‌ها است .
 سیف‌الله مسرور، مدیرکل بازرسی استان گیلان  روز گذشته در نشستی خبری با خبرنگاران استان به مناسبت هفته قوه‌قضاییه  اظهار داشت: سازمان بازرسی صرفا یک دستگاه امنیتی و پلیسی نیست بلکه یک دستگاه نظارتی راهبری است.
وی با اشاره به اینکه اگر امکان نظارت به درستی باشد بسیاری از تخلفات رخ نمی‌دهد، گفت: رسالت اصلی سازمان بازرسی نظارت بر حسن اجرای قانون است.

ارسال ۳۳ گزارش هشداری توسط سازمان بازرسی
مدیرکل بازرسی استان گیلان با بیان اینکه در سال ۹۹ در ۲۷۰ جلسه از ۲۴ کمیته، مجمع یا شورا حضور موثر و فیزیکی داشتیم و این کار یک عمکرد طاقت‌فرسا است، گفت: ارسال گزارش‌های هشداری از دیگر فعالیت‌های سازمان بازرسی در حوزه نظارت است.
مسرور با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳۳ گزارش هشداری داشتیم، یادآور شد: برای مثال ۱۲ بار سازمان جهاد کشاورزی به دلایل مختلف از ما هشدار گرفت، همچنین در بهمن سال ۹۸ به دانشگاه علوم پزشکی گیلان هشدار دادیم که ویروس کرونا در حال ورود به گیلان است و باید موضوع به‌جد پیگیری شود که متاسفانه به دلایل مختلف جدی
گرفته نشد.
وی با بیان اینکه فسخ قرارداد یک‌هزار هکتار اراضی ملی در شهرستان رودبار را از دیگر موارد هشداری سازمان بازرسی بود، اظهار کرد: الحمدالله هشدار ما در این زمینه موثر بود و در این زمینه اقدام شد.

جلوگیری از ترخیص
 کنجاله مسموم
مسرور همچنین جلوگیری از ترخیص سه هزار تن کنجاله پنبه‌دانه مسموم را از دیگر اقدامات سازمان بازرسی عنوان کرد و گفت: درجه این سم به حدی بود که مصرف کنندگان دچار سرطان‌های دستگاه‌های گوارشی می‌شدند.
بازرس کل استان گیلان تدبیر برای ذخیره آب در لنگرود را از دیگر هشدارهای سازمان بازرسی عنوان کرد و ادامه داد: اگر تالاب لنگرود خشک شود، لنگرود در معرض سیلاب قرار می‌گیرد البته خوشبختانه در این زمینه اقداماتی انجام شد.

۸ بانک استان گیلان ۵۵ واحد تولیدی را تعطیل کردند
بازرس‌ کل استان گیلان برطرف کردن مشکل تعطیلی واحدهای تولید به دلیل تملک بانک‌ها را از دیگر اولویت‌های سازمان بازرسی دانست و ادامه داد: در حال حاضر ۸ بانک استان گیلان ۵۵ واحد تولیدی را از سال ۸۳ تاکنون تعطیل کردند و این موضوع برای استان گیلان فاجعه است.
وی تصریح کرد: بانک‌ها شاید براساس قانون خود این کار را انجام می‌دهند اما تعطیلی این واحدهای تولیدی صلاح نیست و باید چرخه تولید در این واحدها آغاز شود.

معرفی ۵ مدیرکل و ۲۱ شهردار به دادگاه
 بازرس کل استان گیلان تصریح کرد: برخی نگویند ما کاری نمی‌کنیم ما فعالیت خود را انجام می‌دهیم، ۵۷۲ پیشنهاد در ضمن ۱۰۵ گزارش اصلاحی ظرف یکسال ارائه کردیم.
وی اظهار داشت: ۹۲ گزارش علیه کارکنان دولت به دستگاه‌های ذی‌صلاح ارائه شد که ۲۳۱ نفر متخلف شناسایی شدند که از این تعداد ۵ مدیرکل، ۱ فرماندار، ۲۱ شهردار، ۲۰ عضو شورا و ۱۸۸ نفر دیگر بودند.
مسرور افزود: ۲۱۳ تخلف آرا صادر شد و ۷۶ نفر برائت گرفتند. همچنین ۲۸ گزارش کیفری دادیم که برای ۴ مدیرکل، ۱۲ شهردار ادوار، یک عضو شورا و ۶۴ فرد دیگر بود.

طرح هادی بافت روستایی را نابود کرد
مسرور در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر پرونده‌های مدیران میراث فرهنگی گیلان نیز گفت: پرونده مربوطه در دادگاه تجدید نظر است و کارشناسان حقوقی ما هم ورود پیدا کردند و هنوز نتیجه نهایی نرسیده و نتیجه ظرف یکی دو ماه آینده صادر خواهد شد.
مدیرکل بازرسی استان گیلان با بیان اینکه به شدت نسبت به تغییر کاربری حساسیت داریم، گفت: طرح هادی یک طرح ناپخته است که موجب نابودی بافت روستایی ما شده است و در این زمینه دچار مشکلات زیادی شدیم.
مسرور با بیان اینکه احکام قطعیت یافته را می‌شود با توجه را رای قاضی اعلام کرد، گفت: تشهیر افرادی که دچار جرایم عمدی هستند در قانون ما وجود دارد.
بازرس کل گیلان با اشاره به اینکه من نمی‌دانم منبع خبری که می‌گویند گیلان از نظر “فساد اداری” در کشور اول است، چیست؟ گفت: این موضوع را رد یا تایید نمی‌کنم شاید آمار کشفیات ما بالاتر از سایر استان‌ها است و موضوع دیگر اینکه افرادی که چنین چیزی را اعلام می‌کنند آیا خبر سایر استان‌ها را دارند!؟

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی