آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 11 تیر 1399 14:25

حق شناسی اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل از خادمان امامزادگان وبقاع متبرکه

 
 
 

آمل- مهدی غلامی /


 اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل در اقدامی ارزشمند و ارزشی با برگزاری همایش روز ملی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه از خادمان این اماکن مقدس تجلیل و حق شناسی کرد.

در این همایش باشکوه که با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل و هیات امنای آستان مقدس امامزاده ابراهیم(ع) درشبستان این امامزاده برگزارشد، از خادمان آستان مقدس امامزادگان، بقاع متبرکه، مساجد، تکایا و دیگر موقوفه های این شهرستان تجلیل و قدردانی شد.

رییس اداره اوقاف: موفقیت اوقاف
 به برکت بقاع متبرکه است
رییس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان آمل در این همایش با تبریک دهه کرامت از خدمات بی منت و تلاش های شبانه روزی خادمان بقاع متبرکه در این شهرستان قدردانی کرد و گفت: مجموعه اوقاف کار جهادی انجام می‌دهد و همه ما نوکر خاندان اهل بیت و امام‌زادگان هستیم و اگر موفقیتی داریم به برکت امام‌زادگان و بقاع متبرکه است که امیدواریم بتوانیم بیش از پیش در این عرصه تلاش کنیم.
حجت الاسلام محمدهادی بهرامی افزود: همه ما باید جایگاه واقعی خودمان را بدانیم و اینکه درچه جایگاهی خدمت می کنیم و نیز باید بدانیم که خدمتگذار کی هستم و خدمتگذار چه هستیم.
وی با بیان اینکه انتخاب همه افراد در هرجایگاه و موقعیتی در اماکن مقدس به عنوان خادم اتفاقی نبوده و از روی حکمت بوده است، اظهارکرد: هیچ حرکتی بی حکمت نیست و باید افتخارکنیم که همه ما در زندگی شخصی خودمان کارهای خوبی انجام دادیم که از دید خداوند پنهان نمانده و توفیق خادمی خاندان اهل بیت(ع) را به ما عطا کردند.

حرمت اماکن مقدس باید حفظ شود
رییس اداره اوقاف وامورخیریه آمل دربخش دیگری با بیان اینکه اعتبار شیعه بودن را برپیشانی ما زدند و وجود این بزرگواران که راهنماهای زندگی ما هستند، گفت، هرکسی با هراعتقاد و هر رده سنی که در مسجد، تکیه، آستان مقدس امامزادگان و دیگر بقاع متبرکه حضور پیدا می کند، باید درمسئولیت خادم این اماکن، قدردان حضور آنها بوده و ارزش بگذاریم.
حجت الاسلام بهرامی افزود: حسن اخلاق خوب وخوش رویی در همه ایام با زائران و مجاوران آستان مقدس وبقاع متبرکه باعث اشتیاق دوباره افراد به این اماکن مقدس خواهد شد و باید قدرمسوولیت محول شده خودمان و جایگاهی که در آن مسوولیت داریم را
بیشتر بدانیم.

نماینده مجلس: اقدام اداره اوقاف درحوزه تکریم از خادمان امامزادگان ارزشمند است
نماینده مردم شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی هم در این همایش از اقدام مدیریت اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان در برگزاری همایش روز ملی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه از خادمان این اماکن مقدس را پسندیده و درخور تحسین دانست.
رضا حاجی پور افزود: هر یک از ما مسوولان سرباز ولایت هستیم و برای مردم کار و خدمت می‌کنیم، همان‌گونه که برای مردم وظیفه داریم روشنگری کنیم در زمینه وقف نیز موظف به
روشنگری هستیم.
وی تاکید کرد: نیاز است فرهنگ وقف را جدی گرفته و در راستای ترویج آن تلاش کنیم، انسان با این کار نام خود را در تاریخ
ثبت می‌کند.
در پایان همایش روز ملی تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه شهرستان آمل، از سوی اداره اوقاف و امورخیریه این شهرستان از خادمان این اماکن مقدس تجلیل و قدردانی شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی