آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 18 فروردين 1399 08:05

تعطیلی مطب‌های دندانپزشکی در مازندران تا پایان فروردین

 
 
 

مطب‌های دندانپزشکی در مازندران تا پایان فروردین تعطیل شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان و به منظور ایمنی بیماران و دندانپزشکان ، مطب و کلینیک‌های دندانپزشکی تا پایان فروردین ماه تعطیل باقی می‌مانند. دکتر سید عباس موسوی افزود: خدمات اورژانسی دندانپزشکی در مراکز معین شهرها به مردم ارایه می‌شود.
وی از شهروندان خواست برای دریافت نوبت در کلینیک‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان، با مراجعه به سامانه نوبت دهی به نشانی http://Nobat.mazums.ac.ir نوبت ویزیت برای مراجعه به پزشکان متخصص و فوق تخصص را دریافت کنند.
دکتر موسوی دلیل راه اندازی این سامانه را در راستای خدمات رسانی به مردم و افزایش سطح ایمنی آنها برای مقابله با ویروس کرونا و سهولت دسترسی به پزشکان مورد درخواست اعلام کرده است.
در این سامانه شهروندان می‌توانند زمان دقیق ویزیت توسط پزشک را دریافت کنند و حق ویزیت را نیز به صورت آنلاین پرداخت کنند.
کلینیک‌های پزشکی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی مازندران از ۲۲ شهرستان استان در ۱۷ شهرستان فعال است. در این کلینک‌ها برای بیش از ۷۰ رشته تخصصی و فوق تخصصی به شهروندان خدمات ارائه می‌شود.
صدور ۱۱۳ پروانه کاربرد علامت استاندارد
در گلستان
مدیرکل استاندارد گلستان از صدور ۱۱۳ پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده های واحدهای تولیدی استان، طی سال ۹۸ خبر داد.
محمود فرمانی اظهارکرد: در سال گذشته در جلسات کمیته علایم و کنترل کالای برگزار شده در اداره کل استاندارد استان گلستان، تعداد ۱۱۳ پروانه کاربرد علامت استاندارد برای فرآورده‌های واحدهای تولیدی استان صادر شد.
وی بیان کرد: علامت استاندارد ایران نشانگر تعهد تولیدکننده یا ارائه‌کننده خدمت به رعایت ضوابط و موازین و استمرار انطباق مشخصات کالا با استانداردهای ملی و همچنین اطمینان خاطر در مصرف کننده است.
فرمانی افزود: از ۱۱۳ پروانه صادر شده برای واحدهای تولیدی استان، تعداد ۱۰۴ پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری و ۹ پروانه کاربرد علامت استاندارد تشویقی بوده است.
وی توضیح داد که بر اساس برنامه ابلاغی سازمان ملی استاندارد ایران، صدور ۷۲  پروانه کاربرد علامت استاندارد  اجباری بر عهده اداره کل استاندارد استان گلستان بوده است که شاهد تحقق ۱۴۴ درصدی عملکرد در این شاخص هستیم.
دبیر شورای استاندارد استان گلستان با اشاره به اینکه پروانه‌های صادر شده در صنایع نساجی و چرم، خودرو و نیروی محرکه، ساختمانی و معدنی، خدمات، برق و الکترونیک، بسته بندی و سلولزی، شیمیایی، غذایی و کشاورزی بوده است، خاطر نشان کرد: هر قدر در زمینه گسترش استاندارد سازی در جامعه به ویژه محصولات صنعتی، کشاورزی و خدماتی و ترویج آن تلاش و کوشش شود اقتصاد جامعه محکم تر می شود.
فرمانی تصریح کرد: طی سال ۹۸ هم ۳۰ پروانه کاربرد علامت استاندارد ابطال، ۱۰۴ پروانه تمدید، ۹ پروانه تجدید، ۲۷ پروانه تعلیق و ۲۷ پروانه هم رفع تعلیق شد.
وی در پایان با اشاره به اینکه رعایت استانداردها، کشور را به مسیر پیشرفت و توسعه سوق می‌دهد، خواستار توجه به این مهم از سوی تمام افراد به ویژه واحدهای تولیدی- خدماتی شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی