آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 24 اسفند 1398 06:04
شهردار آمل:

بسیج امکانات شهرداری برای مقابله با شیوع کرونا

 
 
 
 

شهردار آمل با اشاره به بسیج کامل امکانات شهرداری آمل برای خدمات رسانی در روزهای کرونایی گفت: پروژه ‌های عمرانی شهرداری آمل با قدرت تمام در حال اجرایی شدن است و این ویروس مانع از فعالیت و خدمات‌رسانی شهرداری نخواهد شد.
سید حمید هاشمی افزود: شهرداری آمل از سوم اسفند ماه به ضدعفونی مکان‌های عمومی مشغول بوده و سعی کرده در حیطه وظایف خود برای مقابله باشیوع کرونا تسلط خود را نشان دهد.
وی یاد آور شد: ضد عفونی کردن و بسته شدن پارک ها از اولویت هایی بوده است که با حذف مکان های شلوغ ، شیوع کرونا را کاهش دهد.
هاشمی با اشاره به اینکه بسته شدن بازار‌های تحت نظارت شهرداری آمل کمک قابل توجه ای به کنترل کرونا کرده است اظهار کرد: انتظار داریم اصناف و شهروندان رعایت بیشتری داشته و نکات بهداشتی را رعایت نمایند.
وی گفت: تا 20 اسفند ماه بیش از یکصد هزار لیتر ماده ضدعفونی در سطح شهر از طرف سازمان‌های وابسته به شهرداری استفاده شده است و انجام این عملیات تا رفع کامل این بیماری ادامه دارد.
شهردار آمل ضمن تقدیر و تشکر از آتش نشانان‌، پاکبانان و نیروهای فضای سبز ،افزود:تاکنون بیش از 20 تن آهک برای گندزدایی و ضد عفونی کردن جوی‌های آب و مکان‌های پرخطر استفاده شده و از 21 اسفند وارد فاز سوم  این عملیات می‌شویم.
وی پاکبانان را خط مقدم نظافت شهری در بحران کرونا دانست و تصریح کرد: علیرغم اطلاع رسانی زیاد شهرداری آمل‌، شبکه بهداشت، رسانه‌ها و فضای مجازی همچنان ماسک‌های استفاده شده به جای اینکه در داخل سطل زباله انداخته شود در خیابان‌ها رها می‌شوند.
وی به ضدعفونی سرویس حمل و نقل عمومی شهر اعم از تاکسی‌ها و اتوبوس ها اشاره کرد و گفت: رانندگان حمل و نقل عمومی در صورت داشتن کم ترین علائم ناشی از کرونا باید خود را از ارائه خدمات معاف کرده و به درمان و قرنطینه خود بپردازند.
هاشمی خانه را امن ترین مکان برای مقابله با شیوع کرونا عنوان کرد و گفت: غفلت یک شهروند ممکن است ابتلای چندین خانواده به کرونا را رقم بزند بنابراین در خانه ماندن شهروندان بهترین کمک به خدمتگزاران خود در عرصه شهری است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی