آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 20 اسفند 1398 12:05
استاندار گیلان :

۷۵ درصد ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی به کرونا اختصاص یابد

 
 
 
 

استاندار گیلان با تاکید بر الزام تمامی دستگاه‌ها در اجرای طرح ملی مبارزه با کرونا در استان گفت: باید ۷۵ درصد ظرفیت بیمارستان‌های خصوصی به بیماران کرونایی اختصاص یابد.
 ارسلان زارع افزود: در صورت عدم توجه و نداشتن دلیل موجه و طبق نتیجه ارزیابی دانشگاه علوم پزشکی و متولیان امر با بیمارستان‌هایی که در این حوزه همراهی و همکاری نکنند، برخورد قانونی صورت گیرد.
وی با بیان اینکه وظیفه همه ما حفظ سلامت و جان مردم است از این رو باید همه مشارکت کرده و در این راستا همه توان خود را پای کار بیاورند.
وی تصریح کرد: ستاد هدایت دانشگاه علوم پزشکی نیز به طور شبانه روزی از طریق سیستم ارجاع نسبت به معرفی و بستری بیماران کرونایی اقدام کند تا میزان مشکلات موجود در این حوزه کاهش یابد.
 وی گفت: با همه محدودیت های موجود اقدامات خوبی در سطح استان انجام شده اما برخی از آنها به طور صحیح اطلاع رسانی نشده که لازم است این موضوع به درستی انجام شود.
وی تصریح کرد: شرکت‌های تولیدکننده ملزومات بهداشتی، محلول های ضدعفونی کننده و ماسک بدون هرگونه تعطیلی در مناسبت‌های مختلف بی وقفه نسبت به تولید با حداکثر ظرفیت اقدام کنند.

وزارت بهداشت در تامین ملزومات پزشکی گیلان باید توجه جدی کند
وی به پیگیری های مستمر مبنی بر اعلام کمبود نیروی انسانی، پزشک و پرستار و لزوم تأمین تجهیزات از طریق معاون اول ورئیس دفتر رئیس جمهوری، وزیر بهداشت و رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اشاره و اظهار کرد: استان گیلان در کانون بیماری کرونا قرار دارند لذا باید وزارت بهداشت به این مورد در تأمین امکانات و پشتیبانی بیشتر، توجه جدی داشته باشد.
استاندار گیلان افزود: در رعایت حقوق شهروندی و انسانی باید همه با یکدیگر مشارکت و همکاری کنیم و نباید با خروج از منزل بستر انتقال این ویروس را فراهم سازیم.
تمامی مهمانسراهای دولتی و غیر دولتی گیلان نوروز تعطیل است
نماینده عالی دولت در گیلان با تأکید مجدد مبنی براینکه در نوروز ۹۹ پذیرای هیچ مهمانی نیستیم، اظهار کرد: در این راستا مهمانسراهای دستگاه‌های اجرایی، نهادها و تمامی بانک ها نیز در استان تعطیل خواهند بود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی