آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 06 اسفند 1398 12:32

فـرودگـاه‌های مازندران ضـد عفونی می‌شـوند

 
 
 

سه فرودگاه استان برای مقابله با بیماری کرونا ضدعفونی می‌شود تا این مکان پرتردد و شلوغ استان از این ویروس امن شود.
مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران گفت: مازندران سه فرودگاه در ساری، رامسر و نوشهر دارد که روزانه به طور میانگین ۱۰ سورتی پرواز به نقاط مختلف کشور از طریق این فرودگاه‌ها
 انجام می‌شود.
سعدالله وطن خواه ادامه داد: با توجه به موضوع بیماری کرونا و برای کنترل این بیماری، تصمیم بر این شد تا روزانه ترمینال‌ها و سالن‌های عمومی فرودگاه‌های مازندران با مواد گندزا ضدعفونی شود.
مدیرکل فرودگاه‌های مازندران همچنین اعلام کرد: علاوه بر این تمامی تجهیزات و امکاناتی که به نوعی با مسافران و کارکنان فرودگاه در ارتباط است همچون گیت‌ها ضدعفونی می‌شود و در راهروهای سالن‌های انتظار فرودگاه‌های مازندران مواد ضدعفونی کننده دست‌ها گذاشته می‌شود.  
وی گفت: تمام کارکنان این سه فرودگاه نیز آموزش‌های لازم جهت پیشگیری از شیوع کرونا را دریافت کرده‌اند و امکانات مورد نیاز برای تامین بهداشت فردی آنها از جمله دستکش و ماسک در اختیارشان قرار داده می‌شود.
به گفته وطن خواه براساس تصمیم گیری‌های کشوری تمامی هواپیما بعد از خارج شدن مسافران هر پرواز ضدعفونی می‌شود و این کار توسط شرکت‌های هواپیمایی انجام می‌شود.
وی در خصوص اینکه آیا برنامه‌ای برای لغو پرواز فرودگاه‌های مازندران بخاطر بیماری کرونا وجود دارد؟ گفت: پروازهای خارجی فرودگاه‌های استان مربوط به حج و عتبات عالیات است که در حال حاضر پروازی در این خصوص نداریم و درباره پروازهای داخلی بدون مشکلی این پروازها برقرار است و برنامه‌ای برای لغو آنها نیست.
پیش از این نیز مدارس مازندران تا آخر هفتهتعطیل اعلام شده است  و علاوه بر این تمامی فعالیت‌های اداری و آموزشی دانشگاه‌های استان نیز در این روزها تعطیل است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران به تازگی از مرگ یک مسافر تهرانی بر اثر بیماری کرونا در تنکابن خبر داد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی