آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 06 اسفند 1398 12:23
استاندار مازندران تشریح کرد:

تصویب 60 مصوبه در جلسه قرارگاه پدافند زیستی کرونا

 
 
 
 

جلسه قرارگاه  پدافند زیستی  مازندران به مدیریت استاندار و با حضور  مدیران مربوط در استانداری مازندران تشکیل شد.
 استاندار مازندران از تصویب ۶۰ مصوبه برای مهار کرونا در جلسه قرارگاه پدافند زیستی در استان خبر داد.  احمد حسین‌زادگان در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان در استانداری با اشاره تهیه ۶۰ مصوبه برای مهار ویروس کرونا در استان افزود: همه مواردی که در لایه‌های مختلف اجتماعی در خصوص ویروس کرونا نیاز به پیش‌بینی و تمهید امور داشت، مورد ملاحظه قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه در جلسه امروز موضوعات زیادی با گنجاندن همه قشرهای اجتماعی مورد بررسی و تصویب قرار گرفته است، گفت: تکالیف لازم برای بخش‌های اجتماعی، آموزشی، دانشگاه‌ها، مدارس، مراکز ورزشی، رستوران‌ها، بخش گردشگری، حوزه‌های علمیه، مکان‌های مذهبی، مساجد، مصلی‌ها، اصناف، نانوایی‌ها، صنعت و معدن و دانشگاه علوم پزشکی، جایگاه‌های سوخت، سمن‌ها، خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی استان و کسانی که در این حوزه‌ها مسئولیت و نقش دارند، مشخص شده است که ابلاغ می‌شود.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه یک کمیته ارزیابی و بازرسی نیز تعیین کردیم که بر اجرای این مصوبات نظارت کرده و دلایل عدم اجرای احتمالی برخی مصوبات را نیز بررسی می‌کند، یادآور شد: در قالب قرارگاه پدافند زیستی، مدیریت واحدی را برای اجرای برنامه‌ها پیش بینی کردیم و کمیته‌های مختلف کاری ذیل این قرارگاه و مدیریت واحد فعالیت می‌نمایند.
فرمانده قرارگاه پدافند زیستی مازندران، با بیان اینکه این کمیته‌ها که در قالب دستگاه‌های مسئول فعالیت می‌کنند با هماهنگی علوم پزشکی مازندران به ایفای نقش تخصصی خود در این راستا می‌پردازند، اظهار داشت: معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز به عنوان سخنگو تعیین شده است و دبیرخانه شورای اطلاع رسانی استان نیز اطلاعات و اخبار لازم را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهد.

• امروز دیدار عمومی با مسئولان استانی لغو شده است
وی به تعطیلی بخش‌های آموزشی استان اشاره کرد و گفت: دانشگاه‌های استان تا پایان هفته تعطیل می‌باشد، اما بخش اداری دایر است ضمن اینکه تصمیم برای تعطیلی مدارس استان هم هر دو روز یک بار گرفته و اطلاع‌رسانی می‌شود.
استاندار مازندران گفت: مسابقات و اماکن ورزشی تا اطلاع بعدی تعطیل، اما خرید وفروش کالاها در بازار هفتگی بدون سرو غذا و مدیریت شده دایر است.
وی از تشکیل کمیته تخصصی در استان در بخش غذا و دارو خبر داد و گفت: برای امنیت غذایی در استان کمیته جداگانه‌ای متشکل از کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و اصناف و دانشگاه علوم پزشکی برای بررسی و ارزیابی واحدهای خدمات رسان همچون خبازی‌ها و رستوران‌ها شکل گرفته است.
حسین‌زادگان از افزایش تولید محصولات بهداشتی در کشور و استان خبر داد و افزود: با دو واحد تولید ماسک و لوازم بهداشتی در شهرک‌های صنعتی کلاردشت و جویبار قرارداد بسته شد تا محصولات بیشتری را تولید و روانه بازار مصرف کند، از شرکت‌های دانش بنیان خواستیم تا تولید ژل را افزایش دهند و پارک علم و فناوری را موظف کردیم تا از این ظرفیت‌ها استفاده کند و تولید ما بیشتر شود.
وی با تاکید بر اینکه مردم باید دولت را در مدیریت کنترل ویروس کرونا یاری کنند، خاطرنشان ساخت: مردم باید با به تأخیر انداختن برخی جلسات و مراسم که امکان جابه‌جایی زمان برگزاری در آن وجود دارد، ما را در این مسئله کمک کنند.
استاندار افزود: در خصوص رعایت مسائل پیشگیرانه در اماکن عمومی و برگزاری جلسات آموزشی توسط علوم پزشکی استان و بهره گیری از شیوه‌های مختلف اطلاع‌رسانی خصوصاً سامانه‌های اعلام قبض آب، برق، گاز، تلفن و … تصمیمات لازم اتخاذ شده است.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران نیز در همین زمینه گفت: شرایط بهداشتی و سلامت در استان وضعیت مطلوبی دارد و تصمیماتی مانند تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها تنها اقدامات پیشگیرانه است و نباید مردم نگران باشند.
حمید بخشی از شهروندان خواست تا اخبار استان را از طریق منابع رسمی از جمله خبرگزاری‌ها، مطبوعات، صدا و سیما و سایت‌های معتبر دارای مجوز پیگیری کنند و به مطالب و شایعات فضای مجازی و شبکه‍های اجتماعی توجه نکنند.
وی گفت: خوشبختانه با اقدامات به‌موقعی که با محوریت پدافند غیرعامل و همکاری تمامی دستگاه‌ها به‌ویژه مجموعه‌های بهداشت و درمان صورت گرفت، آمادگی مازندران برای مقابله با شیوع احتمالی ویروس کرونا در سطح بالایی است و انتظار می‌رود شهروندان از بروز رفتارهای هیجانی خودداری کنند و فقط به اطلاع‌رسانی‌های رسمی توجه داشته باشند.
بخشی با اظهار این که دامن‌زدن به شایعات کمکی به وضعیت کنونی نمی کند، افزود: تمامی اقدامات ضروری انجام شده است و همه مراکز بهداشتی و خدماتی استان در بالاترین سطح آمادگی قرار دارند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی