• منتشر شده در پنج شنبه, 01 اسفند 1398 10:36
استاندار گیلان در جلسه شورای اداری :

مدیران ضعیف استان کنار گذاشته می‌شوند

 
 
 
 

استاندار گیلان انتخابات را آبروی کشور و نظام اسلامی خواند و اهتمام به برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند و با حضور حداکثری مردم را نوید داد.
 ارسلان زارع در جلسه شورای اداری گفت: در نخستین روزهای اسفند ماه شاهد بزرگترین رویداد سیاسی و اجتماعی خواهیم بود.
وی با تاکید بر اینکه نقش موثر مجالس در نظام های مردم سالاری بر هیچکس پوشیده نیست و در حساسیت ان هم تردیدی وجود ندارد، افزود: در کشورهای مختلف، پارلمان ها به عنوان رکن اساسی و  رکن مهم برای توسعه، پیشرفت و تحقق آرمان های یک ملت و اجرای سیاست های توسعه آنها محسوب میشوند.
استاندار گیلان تصریح کرد: مجلس ایران نیز همانند دیگر مجالس دنیا عهده دار وظیفه ای سنگین در توسعه کشور است.
زارع تاکید کرد: مشارکت بالای مردم در امر انتخابات، زمینه ساز تشکیل مجلس قوی‌تر خواهد بود.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه صیانت از آرای مردم که حق الناس است وظیفه همه مدیران است، افزود: رعایت اصل بی طرفی و پرهیز از هرگونه تبلیغ  له یا علیه نامزدی خلاف قانون است.
وی با بیان اینکه رعایت بی طرفی سبب افزایش اعتماد عمومی می‌شود، افزود: برای تضمین سلامت انتخابات برنامه های متعددی انجام داده ایم و باز هم تاکید می کنم از هرگونه جانبداری برای حفظ سلامت انتخابات باید پرهیز شود.
زارع افزود:امیدوارم در انتخابات یازدهمین دوره مجلس هم شاهد مشارکت بالایی باشیم.
استاندار گیلان با بیان اینکه دستگاه ها طبق قانون موظف هستند که نیروی انسانی و تجهیزات لازم در اختیار فرمانداری ها بدهند، افزود: همه دستگاه ها باید در حل مسایل مردم با توجه به امکاناتی که در اختیار
 دارند بکوشند.
وی گفت: با ارزیابی هایی که انجام شده برخی از مدیران قوی بودند و برخی متوسط و ضعیف بودند که در آینده این مدیران ضعیف با ما
نخواهند بود.

تشدید اقدامات نظارتی
 با برنامه ریزی منسجم
استاندار گیلان همچنین در جلسه ستاد تنظیم بازار استان با تصریح اینکه کالاهای اساسی مردم در استان موجود است و ذخیره سازی اقلام روند مطلوبی دارد، بر ضرورت انجام اقدامات نظارتی برای جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت اقلام در بازار تاکید کرد.
زارع پیش از روند مطلوب ذخیره سازی کالاهای اساسی در استان خبر داد و گفت: مشکلی در خصوص تامین اقلام اساسی و مورد نیاز مردم در گیلان وجود ندارد.
 وی بر لزوم تداوم آرامش موجود در بازار تاکید کرد و افزود: باید با تامین مناسب اقلام مورد نیاز و همچنین نظارت بر روند توزیع آن ، موجبات تامین آرامش اجتماعی را محقق کرد.
 نماینده عالی دولت در گیلان به برگزاری نمایشگاه عرضه محصولات بهاره در نقاط مختلف استان اشاره و بیان کرد: در جریان برگزاری این نمایشگاه ها باید نظارت بر قیمت ها و نیز کیفیت اقلام مورد عرضه به دقت صورت گیرد لذا دستگاه‌های نظارتی با تعامل یکدیگر، نسبت به کنترل و نظارت بازار اقدام کنند.
دکتر زارع با تاکید بر لزوم جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت اقلام در بازار، تصریح کرد: اقدامات نظارتی با برنامه ریزی دقیق و منسجم تشدید شود.
استاندار گیلان همچنین با اشاره به گردشگرپذیر بودن گیلان، بر لزوم تکریم مسافرانی که این استان را به عنوان مقصد سفر انتخاب کردند، تاکید و اضافه کرد: لازم است خدمات رسانی در این بخش و نظارت بر تاسیسات گردشگری بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی