آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 28 بهمن 1398 12:40
شهردار آمل اعلام کرد:

تخفیف 70 درصدی عوارض بافت فرسوده در سال 99

 
 
 
 

انبوه سازی در شهر‌ها زمانی می‌تواند تاثیرگذار باشد و فعالیت خود را بهینه نماید که در راستای منفعت عمومی
گام بردارد.
شهردار آمل در جلسه‌ای که به میزبانی شهرداری آمل با حضور اعضای شورای اسلامی شهر آمل‌، هیأت مدیره انجمن انبوه سازان، مجتبی عزیزیان عضو هیئت مدیره بانک مسکن، مصطفی تقوی مدیر شعب بانک مسکن استان مازندران و هیأت همراه برگزار شد، افزود: انبوه سازان نقش تعیین کننده‌ای در توسعه کالبدی شهری دارند که به تبع آن ظرفیت اشتغال در شهر را افزایش می‌دهند.
سید حمید هاشمی با اشاره به اینکه ارتقاء کیفیت ساخت در راستای مقرون به صرفه بودن نیازمند دادن آموزش‌های مستمر به انبوه سازان است، خاطر نشان کرد: شهرداری آمل هرگونه حمایتی را جهت حمایت از انبوه سازانی که دغدغه مسکن اقشار متوسط و کم درآمد دارند را در دستور کار خود دارد به همین دلیل سعی می شود طی مذاکرات با بانک مسکن ، شهرداری آمل و انبوه سازان این موضوع اجرایی شود.
شهردار آمل عملکرد انجمن انبوه سازان آمل در استفاده از پتانسیل‌های خوب شهر آمل را مناسب عنوان کرد و خواستار حمایت همه جانبه بانک مسکن از انبوه سازان شد.
سید حمید هاشمی همچنین از حمایت شهرداری آمل برای انبوه سازان در بافت فرسوده با ارائه تخفیف ۷۰درصدی عوارض زیر بنا در سال ۹۹ خبرداد و گفت: در برنامه‌ریزی شهری، امروزه توسعه میانی شهرها دارای اهمیت است و انبوه‌سازان می‌توانند از این حمایتی که شهرداری آمل در این خصوص دارد استفاده نماید.
جهانگیر آذری عضو شورای اسلامی شهر آمل و عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن در مستقل بودن انجمن انبوه‌سازان آمل اظهارتی داشت و گفت: همکاری بسیار خوبی بین انبوه‌سازان و شهرداری صورت می‌گیرد و با ارائه طرح‌های جدید قطعاً حمایت همه جانبه بانک مسکن را نیز خواهیم داشت.
مصطفی تقوی مدیر شعب بانک مسکن استان مازندران نیز در این جلسه از مقدار پرداخت وام‌های مسکن به انبوه‌سازان و سپرده‌ها سخن گفت: طراحی و ساخت، تامین مالی و فروش سه مسئله اصلی یک انبوه‌ساز است که در حال حاضر در تامین بخشی از مسائل مالی در کنار انبوه‌سازان هستیم.
وی ادامه داد: در آینده با طرح‌های پیش رو علاوه برتامین مالی بیشتر در بخش مصالح نوین و فروش نیز در کنار انبوه‌سازان خواهیم بود.
تقوی با بیان اینکه بهره‌گیری از سیاست‌های حمایتی وزارت راه و شهرسازی در طرح‌هایی که منجر به ارتقای کیفیت زندگی به‌ویژه در بافت‌های فرسوده می‌شود، افزود: توسعه شهر‌های میان جمعیتی با هدف ساخت واحدهای مسکونی ویژه اقشار متوسط از حمایت‌هایی است که دولت در دستور کار خود قرار داده است و در واقع انبوه سازان می‌توانند متولی واحد‌های مسکونی ویژه اقشار متوسط باشند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی