آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 20 بهمن 1398 11:20
مدیرعامل شرکت گاز استان نوید داد؛

گازدار شدن تمام روستاهای بالای 20 خانوار گیلان تا پایان سال ۹۹

 
 
 
 

ضریب برخورداری از گاز طبیعی در گیلان تا سال ۹۹ به ۹۷ درصد می‌رسد و تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان نیز در این مدت زمان یاد شده از نعمت گاز
 برخوردار می‌شوند.
طبق گزارشات اعلام شده با توجه به اجرای پروژه‌های گازرسانی، مناطق زیادی در گیلان به عنوان منطقه سبز اعلام و معرفی شده‌اند از طرفی دیگر شرکت گاز اعلام کرده است با عملیاتی شدن طرح‌ها تا پایان سال 99 تمام روستاهای بالای 20 خانوار استان از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان از راه‌اندازی و بهره‌برداری تعداد 39 طرح و پروژه گازرسانی این شرکت در ایام دهه مبارک فجر امسال خبر داد و اظهار داشت: 20 روستای گیلان به ویژه روستاهای کوهستانی در حوزه‌های مختلف استان از مواهب افتتاح این طرح‌ها بهره‌مند شده‌اند.
حسین اکبر با بیان اینکه امسال اجرای 19 طرح گازرسانی شرکت برق منطقه‌ای گیلان مختص صنایع استان انجام شده است تصریح کرد: در مجموع چیزی حدود 9 و نیم میلیارد تومان اعتبار از محل منابع داخلی برای عملیات اجرایی و افتتاح 39 طرح و پروژه گازرسانی شرکت گاز استان گیلان هزینه صرف شده است.
وی افتتاح پروژه‌های گازرسانی در 20 روستای گیلان و به تبع آن افزایش درصد بهره‌مندی خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز طبیعی به میزان 95 درصد را مورد اشاره قرار داد و گفت: درصد برخورداری از گاز در سطح کشور به طور متوسط حدود 84 درصد برآورد می‌شود بنابراین گیلان از متوسط کشوری بالاتر است.
مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با تأکید بر اینکه هم‌اینک حدود 2 هزار و 35 روستای این استان از گاز برخوردار هستند افزود: در حال حاضر مجموعاً 550 روستای بدون گاز در گیلان وجود دارد که البته از این تعداد 330 روستا فاقد جمعیت و خالی از سکنه است بنابراین این مناطق در برنامه کاری شرکت گاز قرار نمی‌گیرند.
اکبر برنامه‌ریزی‌های انجام شده شرکت گاز گیلان برای اجرای عملیات گازرسانی به 110 روستای بالای 20 خانوار را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: تمام سعی شرکت گاز گیلان گازرسانی به این روستاها است که در صورت تحقق این امر درصد برخورداری روستاهای استان از گاز طبیعی به 97 درصد افزایش پیدا می‌کند.
وی بحث حذف قبوض کاغذی و الکترونیکی شدن پرداخت‌ها توسط مشترکان را از جمله برنامه‌های موفق شرکت گاز استان گیلان تلقی کرد و اظهار داشت: با توجه به سطح بالای برخورداری گیلان از نعمت گاز، شرکت گاز استان نیز از دو سال گذشته کیفی‌سازی خدمات به مشترکان خود را در دستور کار قرار داده است.

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی