آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 03 بهمن 1398 07:15
فرماندار ساری در نشست هیأت مدیره خانه هنرمندان ساری مطرح کرد؛

نقش بی‌بدیل هنرمندان در عرصه‌های اجتماعی

 
 
 
 

عباسعلی رضایی فرماندار ساری بر نقش بی بدیل هنرمندان در عرصه‌های اجتماعی و تأثیرگذاری هنر تاکید و تصریح کرد که اگر هر موضوع و مفهومی بتواند با زبان و گفتمان هنر در جامعه بیان شود، اثرگذاری و پذیرش بیشتری خواهد داشت.
وی در جمع برخی هنرمندان ساروی تصریح کرد: می‌بایست به حوزه فرهنگ و هنرتوجه بیشتری شود و این وظیفه ماست؛ چرا که بهترین ظرفیت و وسیله برای نهادینه سازی موضوع در ذهن مخاطب است و خانه هنرمندان ساری می‌تواند در این حوزه مؤثر عمل نماید و بر این اساس از آن حمایت می‌کنیم.
فرماندار ساری با اشاره به اینکه برخی کاستی‌ها در فراهم نبودن سازوکارهای حمایت از هنرمندان وجود دارد گفت: مطالبه‌گری و پیگیری هنرمندان برای احقاق حقوقشان لازم است.
وی با اعتقاد بر اینکه هر کاری به مردم و تشکل‌های مردمی سپرده شد، نتیجه خوبی داشت، دستور پیگیری زمینه‌های حمایتی برای کمک به خانه هنرمندان داد.
عبدالرضا اتحاد؛ رییس هیأت مدیره خانه هنرمندان ساری نیز در این نشست (هیئت مدیره خانه هنرمندان ساری با فرماندار شهرستان) با تقدیر از فرصت ایجاد شده و اظهار اینکه این تشکل، نگاه تعاملی با همه دستگاه‌ها و تشکل‌ها دارد؛ گزارشی از فعالیت دو ساله این خانه ارائه کرد و گفت: خانه هنرمندان دارای ۱۱ انجمن فعال و زیر گروه‌های فرهنگی هنری است که هر یک در حوزه تخصصی خود
 فعالیت دارند.
وی از برگزاری اولین جشنواره سراسری طبری سرایان با عنوان مازندران در ساری، اولین جشنواره سراسری گرافیک ساری با شرکت آثار برخی ازگرافیست‌های بین المللی و خارجی، آئین تجلیل از استاد خسرو سینایی، هنرمند ساروی، ورک شاپ نقاشان استان در ساحل دریای ساری، ورک شاپ خوشنویسی ساری، اولین مسابقه و ورک شاپ بازطراحی پارچه و لباس در ساری و … به عنوان مهم‌ترین برنامه‌های خانه هنرمندان ساری یاد کرد.
وی در عین حال نقش دولت و سازمان‌های دولتی را در حمایت از تشکل‌های مردمی مهم خواند و خواستار دقت نظر مسؤولان امر در تخصیص اعتبارات حمایتی از تشکل‌های مردم نهاد و ثمن‌ها شد و در عین حال برنگاه عدالت محور مسؤولان نسبت به ارائه این اعتبارات به تشکل‌ها تاکید کرد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی