• منتشر شده در یکشنبه, 29 دی 1398 08:19
به پیشنهاد اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران انجام شد؛

انتخاب دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران به عنوان دانشگاه همکار در برگزاری رویداد بین المللی ساری 2022

نشست هم اندیشی مسوولان اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری مازندران با مسئولین دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران در خصوص برگزاری هر چه بهتر رویداد بین المللی ساری 2022 در سالن جلسات دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) ساری برگزار شد.
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای استان مازندران بیان داشت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای با دارا بودن اساتید هیأت علمی متخصص و کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های پیشرفته، دانشجویان ماهر مورد نیاز صنعت کشور را پرورش می‌دهد و با دارا بودن بیش از ۱۸ هزار دانشجو در سراسر استان به عنوان بزرگترین مرکز دانشگاهی در شمال کشور است که فعالیت آن با محوریت تقاضا و از نسل سوم دانشگاهی محسوب می شود.
امیرحیاتی ضمن خرسندی از ثبت ساری به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال 2022 ، رخداد ساری 2022 را یک رویداد بین‌المللی مهم دانست و ادامه داد: باید تمام امکانات و توان استان برای تحقق این هدف بین المللی بسیج شوند. دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران نیز آمادگی دارد تمام کمک‌های لازم را در تحقق این رویداد بین المللی در جهت توسعه استان ارائه نماید. به لحاظ گستردگی دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران و دارا بودن مراکز فعال از شرق استان در بهشهر تا رامسر در غرب استان، تمایل از سمت ما وجود دارد.
سیف‌الله فرزانه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران نیز در رأس هیأتی در دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) ساری حضور یافت و اظهار داشت: در نشست وزرای گردشگری عضو اکو، پیشنهاد انتخاب پایتخت گردشگری اکو که به ابتکار ایران مطرح شده بود مورد تصویب وزیران گردشگری کشور‌های عضو اکو در تاجیکستان، قرار گرفت و شهر ساری، به عنوان پایتخت گردشگری اکو در سال 2022 میلادی انتخاب شد.
وی افزود: جاذبه‌های بی‌شمار طبیعی و تاریخی در استان مازندران، فرصت بی‌نظیری برای رونق مازندران‌گردی است و این رویداد بهترین زمان برای جذب گردشگر خارجی در کشور و به ویژه مازندران است. حمایت از گردشگری فقط با اجرای مدیریت یکپارچه در استان به سرانجام خواهد رسید و باید با همکاری همه
 سازمان‌ها و برنامه ریزی دقیق، کار جدیدی را در استان شروع نماییم. هدف توسعه مازندران با همه اجزاست. این اتفاق بین المللی باعث می شود همه در کنار هم برای توسعه مازندران به منظور ثروت آفرینی تلاش نماییم.
مهندس فرزانه دانشگاه فنی و
 حرفه‌ای را دارای توانمندی و ظرفیت بالایی دانست و افزود: می خواهم در کنار هم باشیم و در راستای اجرای این طرح، دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران با مرکزیت دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) ساری را به عنوان دانشگاه همکار پیشنهاد می نمایم.
 ظرفیت های دانشگاه فنی و حرفه ای در رویداد ساری ۲۰۲۲ در معرض عموم قرار خواهد گرفت و
 می‌تواند برای توسعه مازندران نقش‌آفرینی نماید. پکیج ما پکیج فرهنگی است و این موضوع به دانشگاه مربوط می شود. تمامی طرح ها و
پروژه‌ها باید مهر فرهنگی داشته باشند و هدفمان، توسعه مازندران است. ما به دنبال ایجاد شغل هستیم اما خروجی آن نیز باید فرهنگی باشد.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران طراحی لوگوی این رویداد بزرگ را بر اساس نقوش سفالینه های باستانی مازندران ذکر نمود و بیان داشت: در طرح لوگو بخش های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ... مازندران دخیل بوده اند و رنگ ها و منابع به کار رفته در طراحی آن آبی دریا، سبز جنگل و درخت انجیری جنگل های هیرکانی می باشند و در طراحی لوگو ‌از توان دانشگاه فنی و حرفه ای هم کمک خواهیم گرفت.
در پایان مقرر گردید تفاهمنامه‌ای با حضور مسوولان حقوقی دانشگاه فنی و حرفه ای مازندران و نیز اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در جهت توسعه استان و برگزاری هر چه بهتر این رویداد تهیه شود و روند اخذ مجوز برای احداث اسکله تفریحی در ساحل دانشکده فنی و حرفه ای محمود آباد پیگیری گردد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی