آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 29 دی 1398 08:03

تمدید مهلت ثبت نام سوادآموزی در مازندران تا پایان اسفند

آموزش و پرورش مازندران اعلام کرد که مهلت ثبت نام متقاضیان شرکت در کلاس‌های نهضت سواد آموزی در این استان تا پایان اسفند ماه تمدید شده است.
متقاضیان سواد آموزی می‌توانند از طریق پایگاه‌های ثبت نام ادارات شهرستانی نسبت به ثبت نام اقدام کنند.معاون سواد آموزی آموزش و پرورش مازندران ثبت نام برای حضور در کلاس‎های نهضت سواد آموزی و گذراندن دوره مقدماتی نهضت را رایگان اعلام کرد و گفت: با وجود اینکه جامعه هدف ما از ۱۰ تا ۴۹ سال است، اما محدودیتی سنی برای متقاضیان وجود ندارد.
داوود تقی‌نیا افزود: استان مازندران برای گسترش سوادآموزی و شناسایی تمامی بی‌سوادان برنامه‌های متعددی را به اجرا در آورده و خوشبختانه توانستیم در سال جاری بیش از ۶هزار نفر را برای شرکت در کلاس‌های سطوح سواد آموزی، انتقال و تحکیم ثبت نام کنیم که معادل ۸۲ درصد اهداف پیش بینی شده است.
وی افزود: حجم سوادآموزی مازندران در سال ۹۸ در دوره سوادآموزی تعداد سه هزار و ۶۹۴ نفر است که از این تعداد ۲ هزار و ۷۰۷ نفر با ۷۳ درصد تحت پوشش رفته و تعداد ۹۸۷ نفر از حجم ابلاغی باقیمانده است.
او ادامه داد: امسال برای دوره انتقال تعداد هزار ۵۰۵ نفر را در سال جاری تحت پوشش قرار دادیم که از تعداد حجم پیش بینی شده نیز افزایش یافته است. همچنین در دوره تحکیم نیز ۸۳ درصد تحت پوشش قرار گرفته‌اند.
تقی نیا با اعلام اینکه بیشتر افراد سوادآموز هم اکنون در ۶ مرکز یادگیری شهرهای ساری، بابل، آمل، قائم‌شهر و نوشهر در حال تحصیل هستند، افزود: البته پوشش تحصیلی فقط محدود به این مراکز نیست و بسیاری از یادگیری‌ها به صورت ۲ نفره و چند نفره در روستاها و مناطق دور افتاده استان انجام می‌شود.
این مسوول مهم‌ترین علت بی‌سوادی در استان را حاشیه نشینی، شرایط اقتصادی و اجتماعی خانواده و زندگی در مناطق دور افتاده از فضای آموزشی دانست.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی