• منتشر شده در شنبه, 28 دی 1398 07:58
سرپرست بهزیستی مازندران تاکید کرد؛

لزوم نگاه واقع بینانه در توزیع امکانات اورژانس اجتماعی

نشست تخصصی و آموزشی کارشناسان اورژانس اجتماعی و مسوولان فنی مراکز آسیب دیدگان اجتماعی با حضور دکتر محمود علی‌گو مدیر کل دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ، دکترجمال باقری سرپرست بهزیستی مازندران، وحید حسین زاده معاون امور اجتماعی و جمعی از کارشناسان اورژانس اجتماعی سراسر استان برگزار شد.
دکتر علی‌گو یکی از مهم‌ترین علل آسیب‌های اجتماعی را ضعف در حوزه فرهنگ‌سازی دانست و گفت: پیوست فرهنگی مسایل اجتماعی کشور به درستی در دسترس نیست و در ابعاد عمومی و کارشناسی شاهد وضعیت  بحرانی هستیم.
وی خواستار  توجه کارشناسان به اصول خود مراقبتی و ابعاد فرهنگی شخصی شد و افزود: افزایش سرانه مطالعه قرآن تاثیر بسزایی در تقویت ابعاد فرهنگی دارد که متاسفانه آنگونه که لازم است به آن توجه نمیشود. وی کارکنان اورژانس را رزمندگان حوزه آسیب‌های اجتماعی دانست و تصریح کرد: نگهداری از کشور در بحبوحه جنگ آسیب‌های اجتماعی بر عهده اورژانس اجتماعی و دفتر آسیب‌ها است. علی گو با بیان اینکه بهزیستی مازندران در حوزه ترویج و تبلیغ فعالیت‌ها بسیار خوب عمل کرده است افزود: در تمامی حوزه‌ها از مدارس  و مهدهای کودک گرفته تا دیگر لایه‌های جامعه، احاد مردم را با خدمات اورژانس اجتماعی
 آشنا کنید.
دکتر باقری نیز با تاکید بر نگاه واقع بینانه و فارغ از آمارهای ثبت شده به مباحث مورد نظر گفت: همکاران ما در بهزیستی مازندران با دل و جان خدمات دهی میکنند و گاها در برخی مناطق از امنیت فیزیکی نیز برخوردار نیستند اما با وجود امکانات ناکافی و شرایط سخت شغلی مشغول فعالیت هستند.  سرپرست بهزیستی مازندران آمارهای تهیه شده را برای مصرف درون سازمانی موثر دانست و افزود: بسیاری از این آمارها با اتفاقاتی که در بطن جامعه رخ میدهد مغایرت دارد و این لزوم پایش‌های منطقه‌ای و برنامه‌ریزی‌ها بر اساس واقعیت‌های موجود را دوچندان میکند .
وی با اشاره به روش‌های جذب نیروهای اورژانس و عدم احساس امنیت شغلی در میان کارکنان این حوزه گفت: یکی از بخش‌های مهم سازمان برای مداخله به هنگام موثر و سریع در بروز انواع بحران‌ها اورژانس اجتماعی است که ضروریست نسبت به تبدیل وضعیت شغلی نیروهای این بخش از سازمان تصمیم‌هایی اتخاذ شود. باقری با اشاره به تفاوت‌های اقلیمی در استان مازندران خاطرنشان کرد: نوع خدمات در مناطق مختلف استان متفاوت است و در توزیع امکانات اورژانس اجتماعی باید با نگاهی واقع بینانه و منطقه‌ای اقدام کنیم. وی با تقدیر ویژه از همکاران اورژانس اجتماعی در سراسر استان تصریح کرد: در انعکاس واقعیت‌های محیطی بدون تعارف و مماشات همه مسائل را عنوان کنید تا در سیاست‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها‌، تمام چالش‌ها و کمبود‌ها لحاظ  شده و به تصمیم‌گیری‌های نتیجه‌مند منجر شود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی