آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 24 دی 1398 08:18

رونق اقتصاد بندرامیرآباد در گرو تقویت ارتباط راهبردی آن با دانشگاه ها

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع بندرامیرآباد، رونق اقتصاد بندرامیرآباد را در گرو تقویت ارتباط راهبردی آن با دانشگاه‌ها برشمرد و در این راستا بر اساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ کشور و راهبردهای سازمان بنادرودریانوردی به عنوان مرجع حاکمیتی دریایی و بندری، از به روز کردن اجرای فعالیت‌های مرتبط با حوزه حمل و نقل دریایی با استفاده از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی کشور منطبق با استانداردهای علمی روز دنیا به عنوان مهم‌ترین برنامه‌های این بندر در حوزه مطالعات و پژوهش خبر داد.
حسین عظیمی با اشاره به اینکه واحدهای آموزش عالی استان در رشته‌های متنوع علمی می تواند نیاز دستگاهها را در بخش های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ... مرتفع سازد بر تقویت ارتباط بندرامیرآباد و دانشگاه‌های کشور  جهت برقراری تعاملات علمی و ارائه راهکارهای نوین برای بر طرف ساختن مشکلات و چالش‌های احتمالی موجود در بخش‌های بندری و دریایی تأکید کرد.
وی شناسایی و احصاء نیازمندی‌های علمی از سوی بندرامیرآباد و ورود محافل دانشگاهی به این بندر را با هدف آشنایی بیش از پیش آن‌ها با عرصه فعالیت‌های بندری و دریایی ضروری دانست و از اجرای ۴ پروژه در زمینه‌های طراحی تجهیزات خاص دریایی، تاثیرات اقتصادی و اجتماعی بندر، ترانزیت و پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری و نیازمندی‌های مشتریان با دانشگاه‌های مازندران، آزاد اسلامی واحد ساری، علم و فناوری مازندران (بهشهر) و تهران در بندرامیرآباد خبر داد.
عظیمی در پایان با اشاره به اینکه بنادر به عنوان دروازه‌های اقتصاد کشور نقش بی‌بدیلی را در مناسبات اقتصادی ایفا می کنند ابراز امیدواری کرد با رفع موانع و مشکلات پیش رو شاهد رشد و شکوفایی علمی و تجاری هم در جامعه علمی و هم در بنگاه‌های اقتصادی کشور باشیم.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی