آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 24 دی 1398 08:15
رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران تاکید کرد؛

حرکت به سمت حرفه‌ای شدن دانشگاه‌ها

دانشگاه فنی و حرفه‌ای جزو محدود دانشگاه‌هایی است که در راستای حرفه‌ای کردن، حرفه‌ای شدن و حرفه‌ای عمل کردن گام برمی‌دارد.
نشست علمی بصیرتی با موضوع «تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با محوریت حرفه‌ای کردن دانشگاه‌ها» با حضور رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران، مسوول بسیج اساتید دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، مسوول سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های استان مازندران، رؤسای دانشکده‌ها و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای استان مازندران، مسوولان کانون‌های بسیج اساتید و معاونین علمی پژوهشی و نیز مسوولان و اساتید دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) ساری در سالن جلسات دانشکده برگزار گردید.
دکتر امیر حیاتی رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای مازندران هدف از برگزاری این جلسه را تبیین بیانیه گام دوم انقلاب با محوریت حرفه‌ای کردن دانشگاه‌ها خواند و بیان داشت: پس از اینکه انقلاب چهل سال اول را سپری کرد، بسیاری از آسیب‌های احتمالی بعدی، قابل مقایسه با چهل سال اول نیست زیرا امروزه نظام تنومند و قوی شده و قالب مشکلات را پشت سر گذاشته است. یکی از اهداف بلند این گام، تمدن‌سازی و گسترش تمدن اسلامی است. یکی از نهادهایی که می‌تواند در این حوزه به طور عمیق ورود پیدا کند دانشگاه است و می‌توانیم از ظرفیت دانشگاه‌ها به معنی عام در جهت تمدن‌سازی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری استفاده کنیم. دانشگاه فنی و حرفه‌ای جزو معدود دانشگاه‌هایی است که در راستای حرفه‌ای کردن، حرفه‌ای شدن و حرفه‌ای عمل کردن گام برمی‌دارد و از مأموریت‌های خود خارج نشده است و شاهد و گواه این امر فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای هستند که هر کدام یک مهارت‌آفرین و کارآفرین هستند و در حوزه اشتغال گام بر می‌دارند.
حیاتی در بازتعریف دانشجویی که در طراز نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بعد از فارغ‌التحصیلی به عنوان شهروند این نظام به استانداردها و الگوهایی دست می‌یابد گفت: در راستای الگوسازی باید گام‌هایی را برداریم که یکی از آنها بحث فرهنگی است. در بحث فرهنگی نهادهای مختلفی می‌توانند نقش بازی کنند و بحث فرهنگی مسئول خاص یا نهاد ویژه‌ای را در بر نمی‌گیرد به گونه‌ای که همه دستگاه‌های حاکمیتی و آحاد ملت باید خود را مسوول فرهنگی بدانند.
بخشی از مسوولیت فرهنگی نظام به عهده ما است و بازخوردهایی که در جامعه وجود دارد ممکن است به دلیل ناکارآمدی رفتاری و یا به دلیل ورود نامناسب باشد. ما به عنوان یک شهروند، اولیا، یک پدر و مادر، معلم یا مسوول یک وظیفه سازمانی و یک وظیفه فرهنگی داریم. هر جا ما مسوولیت فرهنگی خودمان را جدی‌تر و مهم‌تر دیدیم، بازخوردهای بسیار مثبتی می‌بینیم. در راستای الگوسازی آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، دستگاه‌ها، رسانه‌ها، تلویزیون و رادیو قبل از اینکه در حوزه فضای سیاسی وارد شوند، از الگوهای مترقی، آرمانی و مطلوب جامعه اسلامی مانند سردار سلیمانی که می‌توانند جریان‌ساز در کل جهان باشند استفاده کنند. وی به کلیه کارکنان دولت و خدمتگزاران به مردم توصیه نمود: همه ما وامدار شهدا هستیم و باید فارغ از هرگونه تمایلات شخصی و سیاسی، دغدغه ملی و دینی داشته باشیم. مسوولیتی که بر عهده ما گذاشته شده به عنوان یک امانت و وظیفه‌ای سنگین است و یک روز باید پاسخگوی آن باشیم.
حیاتی افزود: آقای صداقتی پور زحمات زیادی را به عنوان مسوول بسیج اساتید دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) ساری کشیدند و وظیفه خود می‌دانم که از طرف خودم به عنوان یک همکار از تعامل دوستانه، برخورد و اخلاق ایشان تشکر ‌کنم. از آقای سلمانی که مسوولیت بسیج اساتید دانشکده را برعهده گرفته در فضای کاملاً دوستانه و با احترام می خواهم وظایف سازمانی که بر دوش ماست و همه ما مکلف به انجام آن هستیم را جزو اولویت اول خود بداند و همه کمک می‌کنیم به معنای واقعی کلمه شأن و شخصیت بسیج حفظ شود. اکنون که شما عهده‌دار این مسئولیت شده اید، توقع ما و سازمان این است که همچون گذشته در تعامل سازنده با دستگاه باشید تا در هرچه بهتر و تعالی‌تر کردن نظام، مجموعه و این واحد موفق‌تر باشیم.
لازم به ذکر است در این جلسه از زحمات آقای ناصر صداقتی پور مسوول قبلی بسیج اساتید دانشکده فنی امام محمد باقر (ع) ساری که به کسوت بازنشستگی نایل شدند با اهدا لوح، تقدیر و تکریم به عمل آمد و مهندس حسن سلمانی استاد گروه مکانیک و عضو هیأت علمی دانشکده فنی امام محمد باقر(ع) ساری ابلاغ انتصاب خود به سمت مسئول بسیج اساتید دانشکده را دریافت نمود. ارائه نظرات و راهکارهای رؤسای مراکز استان و حاضران در مراسم در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب و حرفه‌ای کردن دانشگاه‌ها پایان بخش این جلسه بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی