آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 19 آذر 1398 12:19
معاون توسعه امور ورزش همگانی به مناسبت هفته خبری ورزش همگانی :

هزینه در ورزش همگانی، سرمایه گذاری درازمدت برای جامعه است

 
 
 
 

دلیری به مناسبت هفته خبری ورزش همگانی گفت: هرگونه صرف اعتبار و هزینه در ورزش همگانی سرمایه گذاری درازمدت در
 جامعه است.
حسین دلیری معاون توسعه ورزش همگانی این اداره کل به مناسبت هفته خبری ورزش همگانی اظهار داشت؛ هفته خبری ورزش همگانی با هدف ارتقای و آگاهی مردم در جهت نشاط و سلامت جامعه تدوین شد و اداره کل ورزش و جوانان نیز برنامه های ویژه ای در این خصوص طراحی و اجرا کرده تا در نهایت به تحرک بیشتر و سلامتی افراد جامعه منجر شود.
دلیری با تشریح برنامه‌های مختلفی که به مناسبت هفته خبری ورزش همگانی در استان مازندران برگزار می‌شود گفت: یکی از برنامه‌های شاخص این هفته با حضور همه اقشار تحت عنوان " یک روز با نشاط و سلامت با فعالیت ورزش همگانی" صبح روز پنجشنبه در دهکده طلایی آمل برگزار خواهد شد که این برنامه پوشش رسانه ملی را نیز خواهد داشت. و البته در همه شهرستان‌های ما برنامه‌های مختلفی در حال برگزاری است و از ظرفیت روستاها، مدارس، شهرداری ها و ... برای اجرای ویژه برنامه‌های این هفته که در حقیقت در جهت فرهنگ سازی است، بکارگیری می‌شود.
معاون ورزش همگانی اداره کل ورزش و جوانان در ادامه بیان داشت؛ همه تلاش مسوولان ذیربط در حوزه ورزش همگانی اینست که شاهد ارتقای مشارکت مردم در ورزش همگانی باشیم و مدیران دستگاه‌ها، نهادها و ادارات حداقل یک روز هفته را برای دقایقی به ورزش همگانی اختصاص دهند و این در راستای سیاست‌های کلان و به عمل نشاندن شعارهایی مانند ایران فعال و مازندران فعال خواهد بود.
وی با اشاره به توفیقات کسب شده در حوزه ورزش همگانی مازندران اظهارکرد؛ موفقیت در جشنواره بومی محلی و کسب رتبه نخست کشوری و کسب رتبه دوم در جام خوشه چین تنها نمونه هایی است که نشان می‌دهد استان مازندران گام های مهمی را برای ورزش همگانی برداشته است و نامه دکتر احمدی معاونت محترم وزیر ورزش و جوانان در تقدیر ازآقای حسین زادگان مدیرکل ورزش و جوانان به جهت اهتمام و تلاش در توسعه ورزش همگانی در همین راستا است.
حسین دلیری 4 محور: جامعه فعال، محیط فعال، مردم فعال و سیستم فعال را از اهداف مهم معاونت ورزش همگانی برای توسعه زیرساختی در جهت همگانی کردن ورزش دانست و تاکید کرد این امر تنها در صورت انسجام و یکدلی همه مسوولان به سرانجام خواهد رسید.
این مقام مسوئول در ورزش همگانی با ابراز تاسف از اینکه هنوز به نُرم ایده آل در تحرک و سلامتی نرسیده‌ایم افزود؛ ایجاد جاده سلامت ، نصب تجهیزات ورزش همگانی و تشویق مردم به افزایش فعالیت های جسمی با راهکارهای فرهنگی و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها می‌تواند
تاثیرگذار باشد.
دلیری هرگونه صرف اعتبار و هزینه در ورزش همگانی را سرمایه‌گذاری درازمدت در جامعه دانست و تاکید کرد؛ همه تلاش ما بالا بردن سطح مشارکت مردم در اجرای سیاست‌های همگانی کردن ورزش است و آرزوی قلبی‌ام اینست که همه مردم بتوانند حداقل 45 دقیقه در روز ورزش کنند که تاثیرات این مهم در ابعاد گوناگون بسیار قابل توجه خواهد بود.
وی ضمن مهم دانستن نقش مسوولان شهرستانی در اجرای سیاست‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در نقشه راه توسعه ورزش همگانی و ایجاد نشاط اجتماعی گفت : یکی از برنامه های مهم ما دعوت ازفرمانداران، شهرداران و افراد صاحب نظر در استان برای حضور در جلسه شورای توسعه ورزش همگانی استان است که نقش تعیین کننده‌ای در اجرای طرح های مانند جاده سلامت و ... خواهند داشت و این مهم با حمایت‌های استاندار ورزشی مازندران اجرایی خواهد شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی