آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 19 آذر 1398 12:17

امام جمعه‌ای که پدرش فیلمساز است

 
 
 

خطبه‌های جوان گرایانه حجت الاسلام «محمد جواد باقری» امام جمعه اسالم این روزها در فضای مجازی همرسانی می‌شود و گاه بازخورد کلامش شبکه‌های دور را هم به اظهار نظر وا می‌دارد.
حجت الاسلام محمد جواد باقری، زاده ۱۳۶۱ در شهرستان آستارا از سال ۸۱ وارد حوزه این شهرستان شد و از ۸۴ تا سال ۹۳ در حوزه علمیه قم درس خوانده است.
سینما و تئاتر از علایق من است
وی تئاتر و سینما را از علایقش می داند و می‌گوید: پدر من کارشناس ادبیات نمایشی از دانشکده هنرهای زیبا و کارشناس ارشد کارگردانی تئاتر از دانشگاه تهران است.
وی ادامه می دهد: تئاتر و سینما از علایق من است و در تالار سنگلج تهران به تماشای تئاتر نشسته‌ام؛ در تئاتری متوجه شدم تهیه کننده تئاتر از همکلاسی‌های پدر بود؛ فرزندانم را برای تفریح به سینما می‌برم.
حجت الاسلام باقری، در ادامه خاطرات سینمایی خود گفت: جواد عزتی و محسن کیایی را در نقش روحانی دیده‌ام و بازیشان را می‌پسندم؛ روزی گروه فیلمبرداری را حین فیلمسازی دیدم و با مصطفی زمانی (بازیگر نقش یوسف پیامبر و فرهاد در شهرزاد) هم صحبت شدم و گفتم درخواستی دارم که این را به کارگردانان منتقل کنید، در هر فیلمی که نقش روحانی وجود دارد باید یک فرد روحانی بعنوان مشاور وجود داشته باشد چرا که در برخی فیلم‌های سینمایی یا تله فیلم‌ها که می‌بینیم خطاهایی از فردی که نقش روحانی را ایفا می‌کند سر می‌زند که با رفتار یک روحانی در تضاد است. وی نقش‌های ایفا شده در لباس روحانیت را از سوی برخی بازیگران، موجب نزدیک شدن نسل جوان به روحانیت دانست.

حذف زبان انگلیسی، کج فهمی در درک فرمایشات مقام معظم رهبری است
خطیب جمعه اسالم می‌گوید: متاسفانه در پاره‌ای موارد در برداشت از فرمایشات مقام معظم رهبری کج فهمی صورت می‌گیرد که یکی از این موارد، فرمایشی بود که ایشان در خصوص زبان انگلیسی مطرح فرمودند.
وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری هیچ گاه نفرمودند زبان انگلیسی از بیخ و بن نباشد بلکه فرمودند منحصر در انگلیسی نباشد؛ یعنی اگر می‌خواهیم آموزش دهیم فقط زبان انگلیسی نباشد بلکه انگلیسی ، فرانسه، اسپانیایی، آلمانی، روسی و ...باشد؛ حال این چه مزیتی دارد؟ نخست اینکه، انحصار انگلیسی شکسته می شود دوم اینکه ما نیاز به دانش زبان های دیگر هم داریم و قرار نیست تنها ارتباطمان با کشورهای انگلیسی زبان باشد.
وی تصریح کرد: متاسفانه در برخی مواقع این کج فهمی ها از سوی کسانی هم صورت می گیرد که سینه چاک نظام، انقلاب و مقام معظم رهبری هستند و این دردناک است.  
وی اظهار داشت : ۲۵ تیرماه امسال در قالب گردهمایی سراسری ائمه جمعه به محضر آقا رسیدیم و بعد از اقامه نماز موفق به دیدار خصوصی معظم له شدم ؛ در این دیدار ایشان دو مطلب فرمودند یکی اینکه توصیه به تقوایی که هر هفته در نماز جمعه می گویید فقط تقوای معمولی نباشد تقوا در زمینه های مختلف بویژه تقوا در فضای مجازی را مطرح کنید و نکته دیگر اینکه از جوانان بویژه شرکت های دانش بنیان حمایت کنید؛  من هم در یکی از خطبه های جمعه تقوای مجازی را مورد بحث قرار دادم.

غفلت مسوولان از مردم، بزرگترین آسیب برای نظام است
خطیب جمعه اسالم، غفلت مسوولان از مردم را بزرگترین تهدید و آسیب برای نظام می داند و می‌گوید: متاسفانه ذهنیتی در مردم هست که نمی‌توان اصلا به روحانیت نزدیک شد در حالی که اینطور نیست من خرید خانه را خودم انجام می‌دهم.
حجت الاسلام باقری ادامه می دهد:"تلاش می‌کنم با مردم باشم و الحمد الله نسل جدید و جوان اینطور هستند؛ اما تا نگاه مردم تغییر کند زمان می‌خواهد؛ ما خودمان باید به این موضوع سرعت ببخشیم؛ نباید منتظر باشیم مردم به سراغ ما بیایند و باید سریعتر به سمت مردم برویم تا دیگران زودتر دست به کار نشده‌اند./ ایرنا

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی