آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 14 آذر 1398 11:47
سلطانی‌فر؛ وزیر ورزش و جوانان:

دو سوم جوایز ما برای پارالمپیکی‌ها بود

 
 
 
 

وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد که مجموعه مسوولان کشور با تاکید مقام معظم رهبری و رییس‌جمهور هیچ گونه محدودیتی برای خدمت‌رسانی بهتر به معلولین و جانبازان قائل نیستند.
مسعود سلطانی‌فر با تبریک روز جهانی معلولین گفت: امیدوارم با اجرای دقیق قانون جامع حمایت از معلولین بتوانیم همه امکانات لازم برای حضور بهتر این عزیزان در جامعه را فراهم کنیم.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: طی هفته گذشته دو بار در جلسات هیأت دولت مسائل مربوط به مناسب‌سازی فضاهای ورزشی و عمومی، تحصیل، اشتغال و ورزش معلولین مطرح شد و همه اعضای حاضر برای بهینه سازی هر چه بیشتر تمام این موارد اتفاق نظر داشتند.
وی افزود: در بسیاری از عرصه ها معلولین هیچ محدودیت و تفاوتی با افراد سالم ندارند و حتی تواناتر هستند. در هشت دوره مسابقات پارالمپیک ورزشکاران ما 266 مدال گرفتند که برگ زرینی در تاریخ ورزش کشور است. در بازی های پاراآسیایی 2018 جاکارتا با 132 مدال و یک پله صعود نسبت به جایگاه چهارمی دو دوره قبلی به مقام سوم رسیدیم. بسیار امیدواریم در پارالمپیک 2020 توکیو هم ورزشکاران ما درخشان ظاهر شوند و افتخار‌آفرینی های زیادی داشته باشند.
سلطانی‌فر تاکید کرد: سال قبل دو سوم جوایزی که به ورزشکاران مدال‌آور دادیم مربوط به پارالمپیکی‌ها بود و پاداش ورزشکاران مدال‌آور معلول با افراد سالم کاملا برابر است. در بیش از 120 سفر استانی که طی سه سال گذشته داشتم همواره تاکید اصلی من به مدیران کل استان‌ها رفع مشکلات معلولین بود. برای استفاده جانبازان و معلولین از اماکن و فضاهای ورزشی هیچ محدودیتی وجود ندارد و نباید هزینه‌ای دریافت شود.
وی ادامه داد: مجموعه مسوولان کشور با تاکید مقام معظم رهبری و رییس جمهور هیچ گونه محدودیتی برای خدمت رسانی بهتر به معلولین و جانبازان قائل نیستند. 10 درصد جمعیت کشور یعنی هفت و نیم میلیون نفر معلول هستند و باید شرایط مناسب برای اشتغال، تحصیل و ورزش آنها فراهم شود. به معاونانم گفته‌ام از تمام اختیارات قانونی خود برای حل مشکلات و ایجاد شرایط بهتر برای معلولین استفاده کنند.
وزیر ورزش و جوانان در پایان تاکید کرد: تاثیرات افتخارآفرینی یک ورزشکار جانباز یا معلول در جامعه خیلی بیشتر از افتخار‌آفرینی افراد سالم است. قهرمانی یک معلول مبین عزم و اراده آن ورزشکار است و انگیزه زیادی برای میلیون‌ها نوجوان و جوان ایرانی ایجاد می‌کند تا برای افتخارآفرینی و اهتزاز پرچم کشورشان تلاش بیشتری کنند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی