آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 13 آذر 1398 13:13
معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور خبر داد؛

اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان به بخش پسماند گیلان

 
 
 
 

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از  اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان به بخش پسماند گیلان خبر داد .
نشست بررسی پروژه قطار شهری ( تراموا) رشت روز گذشته با حضور معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در استانداری گیلان برگزار شد.
استاندار گیلان  در این جلسه گفت: در مورد توسعه حمل و نقل شهری، باید متناسب با هر محیط جغرافیایی تصمیم‌گیری شده و به طور جدی در برنامه ریزی ها قرار گیرد.
دکتر ارسلان زارع حمل و نقل شهری را یکی از مهمترین مولفه های توسعه یافتگی هر جامعه‌ای عنوان و گفت: امروزه با توجه به تحولات روزافزون جامعه و ضرورت بهره مندی از برنامه های کارآمد متناسب با مقتضیات روز، تکمیل حمل و نقل شهری اهمیت بیشتری می یابد.
وی به روند افزایش قیمت سوخت و نیز ترافیک شهرها به خصوص رشت اشاره و افزود: لازم است در مورد توسعه حمل و نقل شهری، متناسب با هر محیط جغرافیایی تصمیم‌گیری شده و به طور جدی در برنامه ریزی ها قرار گیرد.
استاندار گیلان ادامه داد: تراموا یکی از سیستم‌های حمل و نقل رایج فعلی برای حل مشکل ترافیک شهرهایی است که مشکل زمین داشته و همچنین توان مالی و امکان شرایط فنی مترو نیز به آسانی برای آنان وجود ندارد.
اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان به بخش پسماند استان گیلان
حسین رجب صلاحی ، معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه هزینه اجرای تراموا نسبت به مترو یک سوم است، گفت: استفاده مردم از تراموا نیازمند فرهنگ‌سازی و تبیین افکار عمومی است و در این مسیر وزارت کشور آمادگی حمایت‌های لازم را دارد.
وی با قدردانی از اهتمام ویژه مجموعه مدیریتی استان گیلان در حوزه پسماند به ویژه موضوع سراوان افزود: امسال حدود ۱۳۰ میلیارد تومان به بخش پسماند استان گیلان اختصاص پیدا
کرده است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی