آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 06 آذر 1398 05:47
گزارش «خبرشمال» از شکست خوردن دوباره «نساجی» خسته از بی‌ثباتی؛

«استقلال» در قائم‌شهر از «پرسپولیس» انتقام گرفت

 
 
 
 

هومن حکیمی/

*دقیقه صفر
به قول گزارشگر بازی دیروز، هوا مطلوب است و استقبال خوبی از این بازی شده. استقلال «استراماچونی» (اصطلاحی که آبی‌دوستان اصرار به استفاده از آن دارند) آمده که به روند صعودی‌اش ادامه بدهد و بالاخره بتواند با توجه به نتایج سینوسی رقیب سنتی‌اش؛ پرسپولیس، در جدول از قرمزها سبقت بگیرد. نساجی هم علی‌رغم مشکلات فراوان مدیریتی‌اش، انگیزه زیادی دارد تا در این بازی دوباره خودش را اثبات و طرفداران پرشمارش را راضی کند.

*نیمه اول
شروع بازی با تشویق فراوان «علی‌رضا حقیقی» توسط هواداران شروع و حال خوبی دارد. سوت آغاز بازی که به صدا در می‌آید، نساجی در ابتدا میدان‌داری می‌کند. این، روش خوبی در برابر استقلالی‌ست که مدتی‌ست عادت کرده، چک اول را در ابتدای بازی به گوش حریفانش بزند.
دقیقه 14 بازی، اولین خطر جدی را نساجی ایجاد می‌کند و توپی که با فاصله بسیار کم از کنار تیرک دروازه «حسینی» و استقلال به بیرون می‌رود. هافبک‌های نساجی در 15 دقیقه ابتدایی علی‌رغم پرس شدید استقلالی‌ها، سوار بازی هستند. «دیاباته» در این دقایق اولین و مهم‌ترین هدف دو تیم است؛ یکی جهت پاس‌های پشت دفاع و گلزنی و دیگری بابت یارگیری «من تو من».
خط دفاع استقلال، آفسایدگیری را بسیار دور از خط 18 قدم خودی چیده است که با تاکتیک پرس از جلوی هافبک‌هایش همپوشانی کند.
شور یک‌ششم اولیه بازی کم‌کم تمام و بازی متعادل می‌شود. نکته بارز بازی در 20 دقیقه ابتدایی، کم‌خطا بودن بازی علی‌رغم فیزیکال بودنش است و اینکه علی‌رضا حقیقی، کم‌کارترین بازیکن میدان است. دقیقه 21 همه چیز آماده بود که گل اول نساجی به ثمر برسد اما «دهقانی» از چند قدمی دروازه استقلال، بدون هیچ مزاحمی توپ را به بیرون زد. دو دقیقه بعد دروازه نساجی باز می‌شود که داور به درستی، گل را به دلیل آفساید نمی‌پذیرد. بازی در این دقایق جذاب‌تر و عطش دو تیم برای گل زدن، زیادتر شده است؛ هر چند نساجی بیشتر حاکم توپ و میدان است.
دقیقه 33 تقریبا برخلاف جریان بازی، استقلال از روی یک ضربه کرنر و ایستگاهی که نقطه قوت استقلال شده، توسط «علی کریمی» و با یک ضربه سر آرام به گل می‌رسد؛ استقلال 1، نساجی مازندران صفر.
 سی ثانیه بعد «عباس‌زاده» در حالت تک به تک با حسینی چیزی نمانده بود که گل تساوی را وارد دروازه کند اما دقت مهاجم نساجی کامل نیست. نظم اولیه نساجی کمی به هم ریخته به نظر می‌رسد و همین در دقیقه 36 فرصت خوبی را برای «قائدی» فراهم می‌کند برای گل دوم که ضربه کم‌جانش را حقیقی مهار می‌کند. بلافاصله سانتر کوتاه از سمت چپ دفاع نساجی با ضربه ناقص دیاباته همراه می‌شود. استقلال در این دقایق، بازی را تقریبا مال خود
 کرده است.
دقیقه 40 اما ضربه سر زیبای عباس‌زاده روی ارسال «جعفری» میلی‌متری از کنار دروازه استقلال بیرون می‌رود؛ نساجی در نیمه اول شایسته زدن دست‌کم یک گل بوده اما در فوتبال همیشه نتیجه با شایستگی همخوان نمی‌شود.
شوت «فرشید اسماعیلی» از پشت محوطه که حقیقی آن را درازکش مهار کرد، آخرین حادثه جدی این بازی در نیمه اول بود. پایان نیمه اول؛ استقلال 1، نساجی صفر.
*نیمه دوم
هنوز بازی به دقیقه چهارم نیمه دوم نرسیده، «قائدی» گل دوم را هم می‌زند؛ انگار ضعف عدم ثبات نساجی و سینوسی بودنش همچنان گریبان این تیم را رها نکرده. ورزشگاه کمی دچار سکوت شده اما موقعیت عالی عباس‌زاده که باز هم در دقیقه 59 وارد دروازه نمی‌شود سکوت را می‌شکند و دقیقه 61 بالاخره با فشار مداوم نساجی، عباس‌زاده طلسم دروازه استقلال را می‌شکند؛ استقلال 2، نساجی 1. ورزشگاه شهید وطنی سراپا شور و تشویق می‌شود.
بعد از گل نساجی، بازیکنان کمی دچار تنش می‌شوند که با توجه به شرایط حساس این بازی، غیرطبیعی نیست. «استراماچونی» در این لحظه‌ها مدام به تصمیم‌های داور جوان بازی اعتراض می‌کند اما از کارت زرد داور خبری نیست.
به قول «پیمان یوسفی»، شاید «این بازی آبستن حوادث بسیاری‌ست»! یکی دو حمله پراکنده و بی‌نتیجه از طرف دو تیم، سهم تماشاگر از این دقایق حدود 70 است. دو اخطار برای نساجی و استقلال ثبت می‌شود؛ خستگی در ساق پا و ذهن بازیکنان پدیدار شده. دقیقه 81 موقعیت نسبتا خوبی برای استقلال ایجاد شد اما توپ فاصله زیادی با دیاباته داشت که کنج محوطه نساجی، منتظرش بود.
«محمد قاضی»؛ بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس و ذوب‌آهن، دقیقه 83 به جای «نظری» برای نساجی وارد میدان می‌شود تا شاید تجربه و شوت‌های سهمگینش به داد نساجی برسد. از آن نظم نسبی نساجی؛ به‌خصوص در نیمه اول، خبری نیست. دقیقه 87، ضد حمله خطرناک استقلال با پرچم آفساید کمک‌داور، خنثی می‌شود.به دقیقه 89 که می‌رسیم، فرار سریع «علی شجاعی» می‌توانست فرصت مناسبی برای نساجی آماده کند که البته حتی به کرنری هم ختم نمی‌شود.
یک فرصت خطرناک باز هم در ضد حمله برای استقلال که «دشتی» آن را به آسمان می‌فرستد، نشان می‌دهد که این بازی هم روز نساجی نخواهد بود.استقلال باروحیه‌تر به نظر می‌رسد و سعی دارد توپ را در محوطه نساجی حفظ کند. حمله‌های شتاب‌زده نساجی در وقت‌های اضافه راه به جایی نمی‌برد. استقلال به روند صعودی‌اش ادامه می‌دهد و نساجی علی‌رغم بازی قابل قبولش، همچنان دور از پیروزی ایستاده است؛ استقلال 2، نساجی مازندران 1 و تمام. دوستان هیأت مدیره و مالکان و اعضای باشگاه نساجی هم اگر اختلافات بهشان اجازه می‌دهد کمی به فکر تیم و
 هوادارانش باشند!

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی