آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 04 آذر 1398 12:12

تلاش تیم‌ملی بسکتبال برای حضور قدرتمند در المپیک ۲۰۲۰

 
 
 

رییس فدراسیون بسکتبال اعلام کرد که با توجه به اینکه موفق شدیم سهمیه المپیک ۲۰۲۰ ژاپن را تصاحب کنیم، مهم‌ترین اولویت ما حضور قدرتمند در این دوره از رقابت‌ها است.
رامین طباطبایی که برای حضور در انتخابات ریاست هیات بسکتبال گیلان به رشت سفر کرده است، افزود: در رقابت‌های بسکتبال جام جهانی توانستیم عنوان برترین تیم آسیا را کسب و سهمیه حضور در المپیک ۲۰۲۰ را تصاحب کنیم که در این راستا باید از این فرصت استفاده و حضور شایسته‌ای در المپیک داشته باشیم.
وی ادامه داد: البته حضور رشته‌های تیمی و کسب سهمیه المپیک بسیار سخت و دشوار است اما تیم ملی بسکتبال ایران توانست با شایستگی این سهمیه را کسب و به عنوان یکی از تیم‌های بسکتبال در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ حضور داشته باشد.
وی گفت: در این راستا پس از اتمام مسابقات لیگ کشور که اردیبهشت ماه سال آینده پایان می‌یابد در چند تورنمنت مهم و با حضور تیم‌های قدرتمند اروپایی و همچنین سایر تیم‌های مطرح بسکتبال جهان شرکت می‌کنیم تا بازیکنان ما آمادگی رویارویی با برترین بسکتبالیست‌های جهان را در مسابقات المپیک
داشته باشند.
رییس فدراسیون بسکتبال اضافه کرد: با توجه به اینکه آسیا ضعیف‌ترین قاره در رشته ورزشی بسکتبال محسوب می‌شود، ما با کشورهای اروپایی ارتباط برقرار کرده و تصمییم داریم برای آماده‌سازی و  نیز ارتقا تجربه بازی در دیدارهای تدارکاتی و دوستانه  با تیم‌های مطرح اروپایی برگزار کرده و در مسابقات و تورنمنت‌هایی حضور یابیم که تیم‌های قدرتمند بسکتبال شرکت داشته باشند.
طباطبایی با اشاره به سایر برنامه‌های مهم فدراسیون بسکتبال گفت: هفته آینده مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان غرب آسیا برگزار شود که اگر این رقابت‌ها لغو نشود، با قدرت در آن حضور خواهیم یافت.
وی در ادامه اظهار کرد:همچنین مسابقات بسکتبال باشگاه‌های آسیا و نیز قهرمانی آسیا پیش رو است که در هر دو مسابقه، ایران میزبان خواهد بود و امید است این دو رقابت را در سطح کیفی بالایی برگزار کرده و تیم‌های ما نتایج خوبی را در این دوره کسب کنند.
وی به رقابت‌های کاپ آسیا که اوایل اسفند ماه آغاز می‌شود اشاره و عنوان کرد: تیم ملی بسکتبال ایران با تیم‌های قطر و سوریه هم‌گروه است در این راستا پس از ۲۲ بهمن ماه اردوی تیم‌ملی تشکیل می‌شود تا بتوانیم با قدرت در این رویداد حضور یافته و با برتری برابر حریفان به مراحل بعد صعود کنیم.
رییس فدراسیون بسکتبال در ادامه در زمینه وضعیت بسکتبال گیلان هم گفت: این استان پتانسیل خوبی در رشته بسکتبال دارد و در کنار وضعیت جغرافیایی وآب و هوایی مطلوب، نزدیکی شهرهای گیلان نیز یکی دیگر از مزیت‌های این استان است و می‌توان مسابقات متعددی را برگزار کرد که این موارد در رشد این رشته ورزشی
موثر است.
طباطبایی افزود: با توجه به این امر مترصد برپایی اردوهای تیم‌های ملی رده‌های سنی پایه در استان گیلان هستیم وبرای توسعه بسکتبال سه در سه، گیلان را پایگاه استان‌های شمال کشور قرار می‌دهیم چون این استان در این رشته تبحر خوبی دارد.
انتخابات ریاست هیات بسکتبال گیلان غروب شنبه در رشت برگزار گردید که در نهایت محمد رفیعی که به مدت ۲.۵ سال به عنوان سرپرست این هیات فعالیت داشت، با کسب هر ۱۶ آرای ماخوذه به مدت چهار سال دیگر در این سمت ابقا شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی