• منتشر شده در یکشنبه, 19 آبان 1398 05:53
در مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ساری مطرح شد؛

همه به یک اندازه مسوولیم

 
 
 
 

این مراسم با حضور آیت‌الله محمدمحمدی گلپایگانی ریاست دفتر مقام معظم رهبری و حجت‌الاسلام محمد جواد حاج علی اکبری رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی
 برگزار شد.
احمد حسین‌زادگان در جلسه شورای اداری مازندران که به منظور تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ساری برگزار شد، ضمن قدردانی از تلاش‌های صادقانه چهل ساله آیت‌الله طبرسی، گفت: همه شاهد تلاش شبانه‌روزی آیت‌الله طبرسی در کسوت امام جمعه ساری و نمایندگی رهبر معظم انقلاب بودند. شاه بیت این تلاش، ایجاد همدلی و تسهیل امور و پرهیز از اختلافات و حاشیه‌ها و واگرایی که مشکل همیشگی مازندران بود، می‌باشد.
مقام عالی دولت در مازندران با بیان اینکه برای اعتلا و آبادانی مازندران نیازمند هم‌افزایی و وحدت نظر هستیم، افزود: بحمدالله حجت الاسلام محمدی لائینی نیز دارای مشی اعتدالی، همراهی و ایجاد وفاق برای توسعه پایدار در مازندران با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و سلایق سیاسی است و با شناختی که از ایشان داریم دلگرم هستیم که ایشان نیز موجبات نزدیکی بیشتر سلایق مختلف را فراهم خواهند کرد.
حسین زادگان با قدردانی و تشکر از عنایات رهبر معظم انقلاب به مناطق مختلف مازندران و اعتباراتی که اخیرا برای پروژه‌های ورزشی در غرب استان عنایت کرده‌اند، یادآور شد: مازندران در طول سال شاهد ۵۰ میلیون جمعیت شناور است و در این خصوص نیز نیازمند توجهات ملی و عنایات مقام معظم رهبری است.
وی با اشاره به اینکه مازندران امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند وفاق و همدلی است، اظهار داشت: باید با اتحاد و تعریف منافع مشترک و به میدان آوردن همه قابلیت‌ها مازندران را بسازیم و در این مسیر، همه به یک اندازه مسوولیم.
حسین زادگان همچنین از نهاد رهبری تقاضای همراهی برای توسعه مازندران را کرد و گفت: همواره رهبری انقلاب در توسعه و مشکل گشایی مردم استان حضور قوی داشته است و سایه ایشان در برطرف کردن مشکلات استان گسترده بود.
*آمریکا به دنبال تضعیف قدرت نظامی ایران است
رییس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال تضعیف قدرت نظامی ایران است، افزود: خواسته‌های آمریکایی‌ها به هیچ جا محدود نمی‌شود ودر صورت مذاکره به توافق هسته‌ای خلاصه نخواهد شد.
آیت‌الله محمد محمدی گلپایگانی درمراسم معارفه نماینده ولی فقیه استان مازندران اظهار داشت: دیگر گذشت روزگاری که حتی سیم خاردار به ما نمی‌فروختند و امروز آمریکایی‌ها و شرکایشان بهتر از هر زمان دیگر می‌دانند که هیچ نقطه‌ای از اسرائیل نیست که از تیررس موشک‌های انقلاب در امان باشد.
وی با اشاره به اینکه امروز بیش از هر زمان دیگر انقلاب با قدرت در مقابل استکبار جهانی ایستاده است، افزود: آمریکایی‌ها خواسته‌های خود را به تمامی مسائل کشور ربط داده و سعی در تحمیل خواسته‌های نابجای خود دارند.
وی به فرمایشات مقام معظم رهبری نیز اشاره کرد و گفت: اگر امروز مسوولان دولت در مقابل آمریکا به پای میز مذاکره می‌رفتند، آمریکایی‌ها به هیچ چیز قانع نمی‌شدند.
آیت‌الله محمدی گلپایگانی با اشاره به اینکه آمریکا اصل فتنه است، افزود: انزجار ما از آمریکا و سیاست‌های آن در جهان باید از تریبون نماز جمعه زنده نگهداشته شود.

*توسعه استان در گرو تعامل
همه قوا است
آیت‌الله محمد باقر محمدی لائینی میز در آیین معارفه‌اش به‌عنوان سومین نماینده ولی فقیه در مازندران پس از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: ما باید در کنار توسعه و پیشرفت اقتصادی استان مازندران به رفع آسیب‌های اجتماعی نیز توجه جدی داشته باشیم و همراه با توسعه به مازندران سالم نیز بیاندیشیم.
امام جمعه شهر ساری اضافه کرد: در مازندران ما به دنبال توسعه همه جانبه و عادلانه باید باشیم به گونه‌ای که تمام بخش‌های این خطه شمال کشور از امکانات و تجهیزات زیرساختی و توسعه‌ای به طور یکسان برخوردار شوند و توسعه همه‌جانبه مد نظر قرار گیرد.
وی اظهار داشت: توسعه همه جانبه در مازندران نیازمند وحدت و همدلی و انسجام تمام نیروهای تاثیرگذار و دلسوز نظام است و تاکنون نیز تمام برنامه‌‌های توسعه‌ای استان با محوریت نماینده ولی فقیه و مدیران ارشد اجرایی در استان انجام شد و همچنان نیز ادامه خواهد یافت.
وی با اشاره به جایگاه نماینده ولی فقیه در استان‌ها اظهار داشت: نماینده ولی فقیه ضمن این که نیابت ولی امر مسلمین را در استان‌ها بر عهده دارد، خود باید از لحاظ سطوح زندگی در جایگاه عامه مردم قرار داشته باشد و همسنگ شدن با مردم باعث ارتقای این جایگاه و جذابیت آن در نزد مردم می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان مازندران خاطرنشان کرد: هرگاه مردم امام جمعه و نماینده ولی فقیه را از لحاظ سلوک شخصیتی و زندگی اجتماعی و اقتصادی همسنگ خود بدانند در آن وقت نماز جمعه ما با استقبال مردم مواجه می‌شود و این مسوولیت بار سنگینی است که نیازمند همکاری تمام مسوولان دارد.
آیت‌الله محمدی لائینی با تجلیل از نمایندگان پیشین ولی فقیه در مازندران آیت‌الله هادی روحانی و نورالله طبرسی بر ادامه راه این دو نماینده ولی فقیه در استان مازندران تاکید کرد.
در این مراسم از خدمات ۲۰ ساله نورالله طبرسی در کسوت نمایندگی سابق ولی فقیه در استان مازندران و چهار دهه امامت جمعه شهر ساری مرکز استان با حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری و رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور قدردانی شد و با حکم رهبر انقلاب اسلامی آیت‌الله محمد باقر لائینی که پیش از این امامت جمعه شهر نکاء در شرق مازندران را بر عهده داشت به‌عنوان نماینده جدید ولی فقیه و امام جمعه شهر ساری معرفی شد.
نورالله طبرسی نماینده سابق ولی فقیه در استان مازندران نهم آبان ماه سال جاری به دلیل آنچه که کسالت جسمی اعلام شده از سمت خود از نمایندگی ولی فقیه
استعفا کرد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی