آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 24 مهر 1398 12:45
«خبرشمال» به مناسبت روز جهانی غذا گزارش می‌دهد؛

گرسنگی پنهان در کمین سلامت غذایی مردم

 
 
 
 

 مائده مطهری زاده/


هنوز بشر قرن بیستم در آرزوی ریشه‌کن کردن گرسنگی مطلق بود که قرن بیست و یکم با گرسنگی مدرن یا پنهان از راه رسید با این تفاوت که گرسنگی مطلق، دفعتاً او را به دستان فرشته مرگ می‌سپرد، اما گرسنگی مدرن (پنهان) او را به مرگ تدریجی دچار کرد!
بیست و چهارم مهر ماه، برابر با شانزدهم اکتبر، سالروز جهانی غذاست. این روز به افتخار تاسیس سازمان فائو در سال ۱۹۴۵ نامگذاری شده و در سراسر جهان گرامی داشته می‌شود. در این روز، سازمان‌های بین‌المللی، به منظور برقراری روابط در زمینه کشاورزی و زمینه سازی برای جلوگیری از فقر و گرسنگی و نابودی محیط زیست، تلاش می‌کنند. استفاده از تجربیات، نحوه تغذیه، انتقال فن‌آوری از کشورهای توسعه یافته به کشورهای در حال توسعه، موجب رونق و پیشرفت در صنعت مواد غذایی در ملت‌های جهان سوم می‌شود. روز جهانی غذا، تلنگری برای بیداری وجدان‌های به خواب رفته و روز همدردی با گرسنگانی است که از ابتدایی ترین حق زندگی، یعنی غذا محرومند.

*برگزاری روز جهانی غذا با هدف اصلاح الگوی تغذیه در ایران
پانزدهم مهرماه امسال، مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو از برگزاری برنامه‌های روز جهانی غذا با شعار ملی «اصلاح الگوی تغذیه برای حفظ و ارتقای سلامت» در 7 محور خبر داد.
حسین عزیزی، با اشاره به هفت محور اصلی برنامه‌های روز جهانی غذا، گفت: برنامه‌های ویژه با عناوین کاهش قند نمک و چربی محصولات غذایی و آشامیدنی، نشانگرهای رنگی تغذیه در راستای ارتقای دانش مصرف‌کننده، نشان ایمنی و سلامت محصولات غذایی سلامت محور، مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت در حوزه غذا، برچسب اصالت کالا و سیستم رهگیری و ردیابی در حوزه غذا، محصولات غذایی ویژه و فراسودمند و اطلاع رسانی و ارتقای آگاهی مصرف‌کننده در حوزه سلامت غذا برگزار خواهد شد.

*گرسنگی پنهان
گرسنگی پنهان که می‌شود از آن با عنوان «گرسنگی دوران مدرنیته» نیز یاد کرد، بر خلاف گرسنگی مطلق که بیشتر در کشورهای کمتر توسعه یافته و فقیر جهان متمرکز است، تقریبا در همه جای جهان، حتی کشورهای توسعه یافته نیز به وفور پیدا می‌شود.
در گرسنگی مطلق فرد می‌داند که گرسنه است و باید برای رسیدن غذا به بدنش تلاش کند، حال آنکه گرسنگی پنهان، همانطور که از نامش پیداست، به گونه‌ای مرموز و پنهان و تدریجی و بر اثر نرسیدن ریزمغذی‌ها یعنی ویتامین‌ها و املاح مورد نیاز به بدن، فرد را آرام آرام به ورطه نابودی می‌کشاند.

*رژیم‌های غذایی ناسالم و ضرورت مراجعه به متخصصان تغذیه
دانش تغذیه نیز به عنوان یک رشته تحصیلی دانشگاهی دقیقا به این دلیل شکل گرفت که انسان مدرن، در تکاپوی رسیدن به آسایش بیشتر، سبک غذایی خود را از ارگانیک (طبیعی) به سمت غذاهای سریع (فست فود) و ناسالم تغییر داد و همین امر نیز کار متخصصان تغذیه را رونق داد و امروز بسیاری از آنها که می‌خواهند رژیم غذایی لاغری و یا چاقی بگیرند، در اولین فرصت به سراغ پزشک تغذیه می‌روند تا با دستورات غذایی خاصی، رسیدن انواع ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها، املاح معدنی و ... به بدن افراد را در یک بازه زمانی مشخص کنترل کند.
متاسفانه امروزه بر اثر عدم آشنایی افراد با سبد غذایی کامل، سالم و مفید که در بردارنده همه ویتامین‌ها، پروتئین‌ها و ... باشد، شاهد رشد و گسترش بسیاری از بیماری‌های غیر واگیر، همچون فشار خون، چربی خون، دیابت، ام اس و ... هستیم و به طور مثال در همین مازندران خودمان بسیاری از افراد به دلیل سبک غذایی ناسالم و استفاده مفرط از برنج و نان و مواد قندی، به بیماری چاقی (پیش زمینه بیماری دیابت) دچار هستند تا جایی که برای چند سال متوالی رتبه نخست چاقی کشور را از آن خود
کرده است!

*مازندران رتبه اول چاقی کشور
سال گذشته بود که معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی استان مازندران با اشاره به اینكه 70 درصد جمعیت این استان اضافه وزن دارند و چاق هستند، گفت: چاقی یكی از دلایل بیماری دیابت به شمار می‌رود كه مازندران رتبه ششم در ابتلا به این بیماری در كشور را دارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر 280 هزار نفر از مردم مازندران بیمار دیابتی هستند كه 160 هزار نفر از آنان شناسایی شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی مازندران همچنین به وجود 530 هزار پیش دیابتی در این استان اشاره كرد و گفت: این افراد كه بر روی خط مرز و قرمز ابتلا به این بیماری خاموش قرار دارند یكی از دغدغه‌های حوزه سلامت و بهداشت در استان به شمار می‌روند.
وی از چاقی، كم تحركی و تغذیه نامناسب به ویژه پرچرب و شور به عنوان عوامل موثر در ابتلا به بیماری دیابت نام برد و ادامه داد: متاسفانه اكثر افراد خیلی دیر و زمانی كه دچار عوارض دیابت می‌شوند، تازه متوجه بیماری‌شان می‌شوند.
به گفته اعرابی انجام آزمایش ساده تست قند خون آن هم هر سه ماه یكبار توسط افراد بالای 40 سال می‌تواند در آگاهی از ابتلا به این بیماری تاثیر بگذارد.

*تولید محصولات غذایی ناسالم، کم کیفیت یا بی‌کیفیت توسط برخی کارخانجات تهیه
محصولات غذایی
اما تنها این عوض شدن سبک زندگی افراد نیست که بر روی خورد و خوراک آنها تاثیر منفی گذاشته است، بلکه بسیاری از عوامل تهدیدکننده دیگر نیز وجود دارد که سلامت غذایی انسان‌ها را با مخاطرات عمده‌ای مواجه کرده است که مبحث غذاهای ناسالم و بی‌کیفیت یا کم کیفیت و حتی مسموم از جمله آن تهدیدات غذایی
به شمار می‌رود.
متاسفانه امروزه بسیاری از کارخانجات تهیه محصولات غذایی از روغن مایع و رب گوجه فرنگی گرفته تا لبنیات و ... به دلیل بازار پسند بودن و تنها به امید کسب درآمد و سود بیشتر، دست به اقدامات غیر بشردوستانه و غیر اخلاقی می‌زنند که تنها گوشه‌ای از آن اقدامات در فضای مجازی به گوش مردم می‌رسد!
کارخانجاتی که بدون ملاحظات بهداشتی و نظارت ناظران با وجدان و دلسوز، هر چیزی را به اسم محصول غذایی به خورد مردم می‌دهند و بعضی‌هایشان آنقدر پوست‌شان کلفت شده (اسم و رسمی برای خود به هم زده‌اند) که حتی در صورت فاش شدن راز خیانت‌شان به سلامت مردم، هیچ ابایی از کاری که کردند ندارند و این یعنی اعلان جنگ رسمی علیه آحاد افراد جامعه.

*اهمیت نظارت بر حُسن فعالیت کارخانجات تهیه محصولات غذایی توسط مدیران کنترل کیفیت
هرچند که دانشگاه‌های علوم پزشکی با عنوان متولیان سلامت جامعه، در صورت کم‌کاری و اهمال‌کاری یکی از متهمان اصلی چنین پرونده‌هایی به شمار می‌روند، اما نوک پیکان حملات را باید متوجه مدیران کنترل کیفیتی (فارغ‌التحصیلان رشته علوم و صنایع غذایی) کنیم که بعضا درست برخلاف رسالت اصلی خویش ( نظارت بر حُسن فعالیت و رصد مرحله به مرحله تهیه و تولید مواد غذایی کارخانجات تولیدکننده) با زد و بند و برای کسب سود بیشتر با مدیرعامل و معاونین‌اش، بر سر سلامت مردم، حتی خانواده‌اش به عنوان بخش کوچکی از یک خانواده بزرگ‌تر معامله می‌کند و این یعنی همدست و همداستان شدن با دشمنان سلامت جامعه!

*مخلوط کردن غذای سالم با انواع چیزهای ناسالم
به جز کارخانجات تهیه محصولات غذایی که بعضا به کار تهیه و تولید مواد غذایی ناسالم مشغولند، امروز ما نبود سلامت غذایی‌مان را مدیون زحمات دلالان و سوداگران بی‌وجدانی هستیم که سودای کسب سود بیشتر آنها را به میدان مبارزه با سلامتی جامعه کشانده است تا جایی که این روزها اخبار سراسری و فضای مجازی پر شده است از تخلیط گندم و برنج و سایر اقلام و محصولات کشاورزی با انواع مواد سمی و ناسالمی که افراد در صورت خوردن آنها قطعا به دردهای بی‌درمانی دچار می‌شوند که برای پیدا کردن سرحلقه‌های اصلی فساد در این حوزه باید به درب خانه همین دلالان بی انصاف و البته نفوذی‌های آنان در وزارت جهاد کشاورزی و ادارات تابعه در سراسر کشور برویم.

*تراریخته، دشمن مدرن سلامت غذایی جوامع
محصولات غذایی و گیاهان تراریخته، یکی دیگر از عوامل آسیب‌زای سلامت مردم است که این روزها بحث استفاده یا عدم استفاده از آن در بسیاری از کشورها به ویژه ایران کاملا داغ است.
تراریخته، که با نام اختصاری GMO شناخته می‌شود به آن تراژنی یا تراژن‌زایی نیز می‌گویند به فرایند تزریق یک ژن بُرون‌زاد (خارجی) که تراژن خوانده می‌شود به جانداران زنده، گفته می‌شود. به طوری که جاندار، ویژگی جدیدی پیدا کند و آن را به فرزندانش منتقل کند.
روغن‌های تراریخته، ذرت، دانه‌های روغنی و برنج؛ اینها مواردی است که اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت چند باری درباره وجود آنها هشدار داده بود. پیش از این اردیبهشت‌ماه دو‌سال پیش بود که رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد فقط دو محصول سویا و ذرت به صورت تراریخته یا اصلاح ژنتیکی‌شده در بازار کشور وجود دارد و درج برچسب تراریخته روی این محصولات اجباری شده است. این برچسب‌ها اما هنوز به چشم هیچ خریداری
نیامده است!
مشکل اصلی غذاهای تراریخته دقیقا به دلیل تزریق همان یک عدد ژن خارجی است که کل زنجیره ژن‌ها را به هم ریخته و احتمال یک اتفاق ناگوار در درون بدن میزبان را بالا می‌برد و همچنان دعوا میان موافقان و مخالفان استفاده از محصولات تراریخته به عنوان یک پدیده نوظهور ادامه دارد و به همان اندازه که موافقان بر صحت و سلامت غذاهای حاصل از این اتفاق زیستی، تاکید دارند، جبهه مخالفان نیز به دلیل دست بردن به درون ساختار اصلی ژن‌های سازنده یک گیاه یا محصول غذایی بر عدم استفاده از آن اصرار می‌ورزند.

*خانم‌های خانه حواس‌شان را بیشتر به سبد غذایی خانوار
جمع کنند
همه اینها را گفتیم، اما از یک نکته مهم دیگر نیز نباید غافل باشیم که مادران و همسران، که زحمت آشپزی و تامین و طبخ غذا برای خانواده را می‌کشند باید بیشتر حواس‌شان را به تهیه و نحوه طبخ غذا و سبد غذایی خانوار جمع کنند؛ به ویژه اینکه می‌توانند با کاهش میزان مصرف شکر و نمک، در غذاها تاثیر فراوانی بر روی کاهش رغبت اعضای خانواده به مصرف این دو ماده تهدیدزا برای سلامتی نقشی تعیین کننده داشته باشند.
به امید روزی که روز جهانی غذا، به جای یادآوری گرسنگی و فقر، یادآور غذاهای خوشمزه و خوش عطر و بوی سنتی و محلی و لذت بردن از نعمت سلامتی باشد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی