• منتشر شده در یکشنبه, 21 مهر 1398 12:23
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان عنوان کرد؛

امضای 46 تفاهم نامه با سازمان های مردم نهاد گیلان

 
 
 
 

مدیرعامل جمیعت هلال احمر استان گیلان گفت  : در شش ماهه نخس امسال بیش از ۴۴۱۰ نفر از داوطلبین جمعیت هلال احمر گیلان در حوزه های داوطلبانه و انساندوستانه مشارکت داشتند .
مهدی ولی پور وجود منابع انسانی داوطلبان در اجرای برنامه های انسان دوستانه را موثر دانست و گفت: آنچه نقش جمعیت هلال احمر را در اجرای برنامه های انسان‌دوستانه برجسته تر می‌کند، وجود ظرفیت عظیم و غنی منابع انسانی داوطلبان است. در همین راستا نیز بهره مندی موثر از خدمات آن ها مستلزم برنامه ریزی دقیق و ساختاری کارآمد و روزآمد است تا بتوان علاوه بر شرایط عادی، در مواقع بحرانی نیز در کوتاه ترین زمان با بهره مندی از دیپلماسی داوطلبانه، توانشان را برای کمک رسانی به آسیب دیدگان بسیج کنیم.
وی با اشاره به اهداف جمعیت هلال احمر، اظهار کرد: طی سال‌های اخیر، رسیدگی به فرایندهای خدمت به زنان، کودکان و قشرهای آسیب‌پذیر در بحران، از سوی فدراسیون بین المللی صلیب‌سرخ و هلال‌احمر در دستور کار مدیران و رهبران فعالیت ‌های داوطلبانه قرار گرفته است و در همین راستا در نیمه دوم امسال، مددکاران اجتماعی داوطلب جمعیت هلال احمر به صورت رسمی، ارائه خدمات حمایتی در بحران را به عنوان مکمل خدمات امدادی عهده دار می شوند.

جایگاه هلال احمر نزد مردم محبوب است
مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان جایگاه جمعیت هلال احمر را نزد مردم محبوب دانست و اظهار کرد: پایبندی اعضا و داوطلبان جمعیت هلال ‌احمر به اصول بنیادین و انسان‌دوستانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و جایگاه کم نظیر جمعیت در نزد مردم کشور از جمله استان گیلان موجب شده که بیش از پیش بسیاری از شخصیت‌های برجسته و قشرهای مختلف به جمع داوطلبان جمعیت هلال احمر بپیوندند.
ولی پور با اشاره به برگزاری طرح های ملی حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان اذعان داشت: حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر همه ساله با اجرای طرح های ملی همای رحمت ، فرشتگان رحمت ، ارمغان مهر، طرح های استانی و پروژه های انسان دوستانه در راستای کمک به حفظ محیط زیست، آموزش در حاشیه شهرها، کمک دارویی و مالی به بیماران صعب العلاج، خرید لوازم منزل برای نیازمندان، ویزیت رایگان در نقاط دور از دسترس ، برپایی چادرهای سلامت در مناسبت های خاص، جمع آوری کمک برای نیازمندان، ایستگاه سلامت ، اجرای طرح نیابت و کمک به سالمندان، اجرای کاروان سلامت و حضور پزشکان و پرستاران داوطلب در نقاط محروم و ویزیت رایگان نقش مهمی در کمک به قشر آسیب پذیر ایفا می کند که در شش ماهه نخست سال جاری با مشارکت 11134 داوطلب فعال توانست 8 میلیارد و 302 میلیون ریال به نیازمندان و بیماران کمک کند.

امضای 46 تفاهم نامه از سوی جمعیت هلال احمر گیلان با سازمان های مردم نهاد استان
 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان با اشاره به انعقاد 46 تفاهم نامه همکاری جمعیت هلال احمر گیلان با ادارات و موسسات مردم نهاد استان تصریح کرد: هلال احمر استان دارای 11 هزار و 134 عضو و داوطلب در چهار گروه مهارت، حمایت، مشارکت و هدایت در حوزه داوطلبان می باشد که به صورت داوطلبانه در یکی از گروه های مذکور با هلال احمر همکاری می کنند.

در گیلان ۱۷۸ خانه
 هلال وجود دارد
ولی پور ضمن گسترش تعداد خانه‌های هلال در استان گیلان خاطرنشان کرد: با افتتاح خانه های هلال در سراسر استان گیلان و با همکاری دهیاران و بخشداران مناطق این آمار به 178 باب رسید، که با توجه به حادثه خیز بودن استان، راه اندازی خانه های هلال از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی