• منتشر شده در یکشنبه, 21 مهر 1398 12:22

خاموش شدن آتش در مراتع منطقه حفاظت شده جهان‌نمای گلستان

 
 
 

مراتع منطقه حفاظت شده جهان‌نما در ارتفاعات کوهستانی جنوب شهرستان گرگان مرکز استان گلستان در محدوده چالخانه روستای چهارباغ که بعد از ظهر روز جمعه آتش گرفته بود؛ پس از ساعاتی روز گذشته مهار و کاملا خاموش شد.
مسوول روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرگان در این رابطه اظهار داشت:
آتش سوزی در مجاورت جاده گرگان - شاهرود ۴ کیلومتری شرق روستای چهارباغ به وقوع پیوست که بر اثر آن ۵ هکتار از مراتع منطقه حفاظت شده با پوشش گیاهی غالب گون و درمنه و گونه‌های فوربی و علفی آتش گرفت.
محسن محسنی با بیان اینکه آتش‌سوزی پس از حدود دو ساعت و با تلاش محیط بانان، همیاران و جوامع محلی مهار شد، گفت: با پایش منطقه خوشبختانه تلفاتی از حیات وحش مشاهده نشد و همزمان علت آتش سوزی در دست بررسی است.
وی افزود: معمولا روزهای تعطیل به سبب حضور گردشگران در مناطق کوهستانی و ییلاقی گرگان بروز آتش سوزی به دغدغه‌ای برای علاقه‌مندان محیط زیست و منابع طبیعی ت
بدیل می‌شود.
جهان‌نما با وسعتی بیش از ‎ ۳۰هزار هکتار در حوزه گرگان و کردکوی از قدیمی ترین مناطق حفاظت شده زیرپوشش مدیریتی حفاظت محیط زیست
کشور است.
از نظر جغرافیایی بیشتر منطقه جهان نما کوهستانی و ارتفاع آن از ‎ ۶۰۰متر در مرز شمالی اطراف شصت کلا تا سه هزار و ‎ ۸۶متر در کوه تل انبار در شرق منطقه و جنوب روستای زیارت گرگان متغیر است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی