آخرین اخبار :
  • منتشر شده در چهارشنبه, 17 مهر 1398 09:13
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران اعلام کرد:

دهیاران یاوران ایمنی در جاده‌های روستایی مازندران

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران در همایش راهبران محله اظهار داشت‌: دهیاران بهترین پتانسیل در روستاها هستند که می‌توانند در بهبود وضعیت ترافیک و جاده‌های روستایی ما را  یاری دهند. وی  از دهیاران به عنوان یاوران ایمنی در جاده های مازندران یاد کرد.
مهندس عباسعلی نجفی  همکاری و تعامل دهیاران روستایی را بهترین گزینه برای اطلاع‌رسانی و فرهنگ سازی ترافیک در مناطق روستایی عنوان کرد و افزود: جهت کاهش تصادفات و حوادث جاده‌ای همه ارگانها و سازمانها‌ی مسئول با توجه به حساسیت موضوع تصادفات جاده‌ای باید نسبت به فرهنگ سازی و  استاندارد سازی همت مضاعف داشته باشند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران با بیان اینکه بیشترین تصادفات جاده‌ای در محورهای روستایی اتفاق می‌افتد افزود‌: خوشبختانه با تمهیدات به عمل آمده بطور سه سال متوالی شاهد کاهش تصادفات در استان بودیم.
وی به هم افزایی این اداره کل، پلیس راه و دهیاران اشاره کرد و گفت: دهیاران بهترین پتانسیل در روستاها هستند که می‌توانند وضعیت ترافیک در جاده‌های روستایی را کنترل نمایند.
وی در ادامه افزود: فرهنگ‌سازی در این خصوص باید از طریق اموزش همگانی چه در شهر و چه در روستاها انجام شود و به موازات ان تکمیل و تجهیز امکانات و به روز رسانی وسایل ماموران جاده‌ای حائز اهمیت است.
وي با اشاره به نقش و جايگاه راهدار و برقراري امنيت عبور و مرور در جاده‌ها افزود: راهدار با وجود مشكلات و خطر مرگ در سخت‌ترين شرايط كاري به استقبال خطر مي‌رود و به تنها چيزي كه فكر مي‌كند خدمات ارزنده‌اي است كه به يادگار مي‌ماند.
مهندس نجفی اقدامات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان را در آموزش همگانی و فرهنگ‌سازی کاهش تصادفات راه‌های روستایی اینگونه عنوان نمود: این اداره کل سالانه نسبت به توزیع بیش از 2000 عدد کلاه ایمنی به راکبین موتور سوار در محور‌های روستایی ( با شناسایی محورهایی که در طول سال آمار تصادف راکبین موتور سوار آنها بالا بوده است) و توزیع سالانه  بیش از 3000 عدد شبرنگ آشکار ساز و مثلث خطر برای ماشین‌آلات و ادوات کشاورزی و وانت بارها در روستاهای حاشیه راه‌های اصلی استان و اجرای بیش از 100 برنامه  آموزشی و عمرانی در مدارس روستاهای حاشیه‌ی محورهای اصلی با هدف افزایش آگاهی دانش آموزان نسبت به اصول ایمنی تردد و آشکار سازی مدارس اقدام می‌نماید.
 فرهنگ‌سازی ترافیک، استاندارد سازی جاده‌ها، رفع نقاط حادثه خیز از مباحث مورد تاکید در این همایش برای کاهش آمار تلفات سوانح رانندگی بود.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی