آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 16 شهریور 1398 09:23
استاندار گیلان خبر داد؛

ارزآوری ۳۲ میلیون دلاری از صادرات تعاونی‌های گیلان

 
 
 
 

استاندار گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته ۳۲ میلیون دلار ارزآوری از طریق صادرات تعاونی‌های این استان به دست آمده است، برتلاش برای افزایش این میزان به ۵۰ میلیون دلارتأکید کرد.
ارسلان زارع در مراسم تجلیل از نخبگان بخش تعاون در سالن غدیر استانداری گیلان با بیان اینکه تعاونی و بخش خصوصی زمینه ساز توسعه و افزایش تولید داخلی هستند، اظهار کرد: تعاونی‌ها بستر ساز اشتغال آفرینی، عدالت، ارزش‌های اخلاقی و انضباطی در جامعه هستند.
استاندار گیلان با اشاره به تحریم‌های اقتصادی و بدعهدی‌های کم سابقه دشمنان نسبت به ایران، گفت: تعاونی‌ها نقش مؤثری در تحقق سند ۲۰ ساله، برنامه ششم توسعه، نقشه بالادستی آمایش سرزمین و تحقق فرمایش رهبر معظم انقلاب در راستای رونق تولید و اقتصاد مقاومتی دارند.
وی موقعیت استراتژیک گیلان را بستر ایجاد فعالیت‌های مختلف تعاونی‌ها در سطح استانی و ملی عنوان کرد و افزود: طرح ملی اشتغال روستایی در کنار فرصت‌های شغلی زمینه ساز خلاقیت و تحرک اقتصادی روستاها در سطح استان گیلان است.

استفاده از ظرفیت مغفول مانده بانوان در بخش تعاونی‌ها
زارع تصریح کرد: تعاونی‌ها بستر ساز اشتغال روستایی و شهری، در بخش خرد و کلان هستند و باید از ظرفیت مغفول مانده و مؤثر بانوان در بخش تعاونی استفاده کرد.
استاندار گیلان با اشاره به ارز آوری بیش از ۳۲ میلیون دلار از فعالیت صادراتی تعاونی‌ها در گیلان، بیان کرد: در سال گذشته ۳۲ میلیون دلار ارزآوری از طریق صادرات تعاونی‌های گیلان انجام شده است و در تلاشیم که تا پایان سال به ۵۰ میلیون دلار ارتقا پیدا کند.
وی اقتصاد مقاومتی، تکیه بر توان تعاونی‌ها و توسعه پایدار را راهبرد مهم رفع مشکلات اقتصادی عنوان کرد و افزود: تعاونی‌ها در حوزه اشتغال و رونق اقتصادی نقش به سزایی دارند، لذا آموزش می‌تواند در فعالیت متناسب تعاونی‌ها و عملکرد مطلوب آن نقش بسزایی داشته باشد.
زارع با تاکید بر لزوم تلاش برای کسب سهم بیشتر از تولید ناخالص ملی خبر داد و افزود: سهم گیلان از ناخالص ملی ۲۵ درصد است که هنوز محقق نشده و تلاش‌های مبتکرانه برای افزایش سهم گیلان از سهم ناخالص ملی لازم و
ضروری است.

12هزار واحد مسکن مهر در گیلان تحویل متقاضیان شد
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان هم گفت: ۱۲ هزار واحد مسکونی مهر در استان گیلان به متقاضیان تحویل داده شد.
عباس علیزاده اظهار داشت: در سال 97 حدود ‌31 تعاونی جدید در سطح روستاهای استان گیلان تشکیل شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه حدود 2 هزار و 500 شرکت تعاونی در این استان وجود دارد که موجب اشتغال مستقیم برای 32 هزار نفر شده است گفت: 264 هزار نفر هم در قالب اتحادیه‌های مختلف در گیلان مشغول به‌کار هستند.
علیزاده از تحویل 12 هزار واحد مسکونی مسکن مهر به متقاضیان خبر داد و ابراز داشت: طبق برنامه قرار بود 14 هزار و 500 واحد مسکونی تحویل داده شود که تا امروز حدود 12 هزار واحد مسکونی مسکن مهر به متقاضیان و صاحبان آنها تحویل داده شد.
وی با بیان اینکه در سال 97 حدود 120 تعاونی جدید با هزار و 400 نفر عضو در استان گیلان تشکیل شد تصریح کرد: صادرات شرکت‌های تعاونی در سال 97 بالغ بر 32 میلیون دلار بود که در این خصوص رشد قابل توجهی نسبت به سال 96 داشتیم.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی