• منتشر شده در شنبه, 16 شهریور 1398 09:18
فرماندار گرگان خبرداد:

دسته‌روی هیأت‌های مذهبی در ۱۲ محله گرگان

 
 
 
 

«مراسم شیرخوارگان حسینی(ع)»، «مراسم احلی من العسل» (شیرین‌تر از عسل)، «دسته‌روی هیأت‌های مذهبی در ۱۲ محله شهر» و «حرکت کاروان اسرا» از محوری‌ترین برنامه های دهه محرم در گرگان است.
فرماندار گرگان محمد حمیدی در جلسه ستاد برگزاری مراسم دهه محرم با اعلام این خبر و تاکید بر تعامل و همکاری ادارات شهرستان در تمهید مقدمات و شرایط برای برگزاری عزاداری‌های دهه محرم، اظهارکرد: کار بسیار عظیمی در طول این ایام به‌صورت گسترده و فراگیر و بر مبنای اعتقادات مومنان در جای جای شهرها و روستاها صورت می‌پذیرد و از هرقشری در این برنامه‌ها و عزاداری‌ها به شکل خودجوش شرکت می‌کنند.
وی افزود: انسجام‌بخشی و تعیین چارچوب‌های مشخص که سبب بهبود شرایط برای حضور مردم در این سوگواری‌ها می‌شود از وظایف مهم این ستاد است.
حمیدی ادامه داد: مراسم محوری در شهرگرگان باید احصا و سپس متولی و هماهنگ کننده هر کدام ازآنها مشخص شود تا در نظم  و انسجام  بتوان مدیریت بهتری را اعمال کرد.
وی مهم‌ترین برنامه‌های محوری این ایام در مرکز استان را مراسم متمرکز تاسوعای حسینی، برگزاری نماز ظهر عاشورا، مراسم شیرخوارگان حسینی، مراسم احلی من العسل، دسته‌روی هیأت در ۱۲ محله شهر و حرکت کاروان اسرا ذکر کرد و از ادارات و نهادهای مختلف به‌ویژه تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، سپاه و شورای هیأت مذهبی خواست تا با تولی‌گری و مدیریت مراسم فوق و هماهنگی با فرماندهی انتظامی و پلیس راهور، زمینه را برای اجرای باشکوه‌تر برنامه‌ها فراهم سازند.
حمیدی در بخش دیگری از سخنان خود به مباحث امنیتی برنامه‌ها و مراسم محرم اشاره کرد و بر هوشیاری مردم و نهادهای امنیتی و انتظامی جهت پیشگیری و جلوگیری از نفوذ معاندین نظام به مراسم سوگواری با هدف سواستفاده‌های احتمالی تاکید کرد.
فرماندار مرکز استان گلستان همچنین بر رعایت مسائل بهداشتی در تهیه مواد غذایی و طبخ آنها در اطعام‌دهی ایام محرم تاکید و از آمادگی اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان جهت توزیع اقلام مورد نیاز هیأت‌ها از جمله روغن، شکر، چای، مرغ و گوشت برابر سهمیه اعلام شده خبر داد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی