آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 14 شهریور 1398 09:09
سرپرست بهزیستی مازندران خبر داد:

اجرای طرح "مراکز‌+ زندگی" به‌صورت پایلوت در مازندران

 
 
 
 

دکتر باقری رییس سازمان بهزیستی مازندران با تاکید بر شفافیت تمامی اقدامات و فعالیت‌ها، از اجرای طرح "مراکز +زندگی" بصورت پایلوت دراستان خبر داد وتشریح کرد که در این طرح با استفاده از زیرساخت‌های الکترونیک تمامی خدمات بهزیستی در دفاتری بر اساس الگوی دفاتر پیشخوان دولت در دسترس مراجعین قرار
 خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه وسعت وظایف بهزیستی از بدو تولد تا مرگ را شامل می‌شود افزود: متاسفانه آحاد جامعه بهزیستی را صرفا بعنوان مکانی برای مراجعه افراد ناتوان جسمی و یا کودکان بی‌سرپرست می‌شناسند.
سرپرست بهزیستی مازندران خاطرنشان کرد: در بسیاری از مواقع زوجین در شرف ازدواج با خدمات مشاوره پیش از ازدواج،  در حین بارداری با انواع مشاوره ژنتیک و غربالگری ها، زوجین خواستار طلاق از خدمات مشاوره روانشناسی و بسیاری از سالمندان با خدمات متنوع بهزیستی در این زمینه آشنا نیستند.
دکتر باقری خواستار افزایش سطح سواد سلامت و مطالبه گری جامعه شد و تصریح کردکه ارتقای سطح سواد سلامت جامعه منجر به مطالبه گری و همچنین افزایش مشارکت در فعالیت‌های سازمان
خواهد شد.
وی از برگزاری کارگروه‌های تخصصی برای شناسایی نقاط ضعف و قوت فعالیت‌های سازمانی خبر داد و گفت‌: هریک از کارشناسانی که در سراسر استان تمایل به حضور در این کارگروه‌های تخصصی داشته باشند می‌توانند در این زمینه مشارکت فعال داشته باشند.
سرپرست بهزیستی مازندران با بیان اینکه آموزش مهارت‌های زندگی یکی از مهمترین اقدامات بهزیستی در سطح جامعه است، تأکیدکرد که : بعنوان سفیران بهزیستی در جامعه در اخلاق مداری و حفظ حرمت همکاران در تعاملات اداری بکوشید چراکه شما الگوهای رفتاری در
 جامعه هستید.
وی با تاکید بر تکریم ارباب رجوع اضافه کرد: مهمترین اصل کاری علاوه بر حفظ شان و منزلت ارباب رجوع، سهل‌الوصول بودن برای جامعه هدف است.
دکتر باقری ارتباط بین بخشی را برای حل مشکلات جامعه حائز اهمیت عنوان کرد و افزود: تعاملات سازنده با دیگر نهادها و دستگاه های دولتی  در بسیاری مواقع منجر به رفع مشکلات مددجویان می‌شود.
وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه و انواع تهدید‌های فرهنگی که طی چهل سال به کشور تحمیل شده است گفت‌: ضروریست تا بعنوان دستگاه حمایتی در جهت ارتقا سطح نشاط و سلامت جامعه از هیچ تلاشی فروگذار نکنید.
سرپرست بهزیستی مازندران خواستار تهیه نقشه پراکندگی مراکز فعال خدمات اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری در سراسر استان شد و گفت: توزیع اعتبارات در دورترین روستای غرب استان تا دورترین روستای شرق مازندران، بر اساس تعداد مراکز فعال، تعداد پرسنل و تعداد افراد جامعه هدف و بصورت سرانه خواهد بود.
دکتر باقری اشرافیت هرچه بیشتر پرسنل به فعالیت‌های حوزه‌های پنجگانه را منجر به جذب بیشتر مشارکت‌های مردمی عنوان و خاطر نشان کرد: علاوه بر آموزش های ضمن خدمت، آموزش و پژوهش‌های تخصصی بصورت مستمر برای کارکنان بهزیستی در دستور کار قرار گرفته است.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی