آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 31 مرداد 1398 06:09

شوک پلمپ مدرسه تازه‌ساز به دانش آموزان تنکابنی

 
 
 

پلمپ مدرسه تازه تاسیس شهید رزاقی نشتارود از توابع شهرستان تنکابن آن هم یک سال پس از بهره‌برداری علاوه بر نگرانی خانواده‌های دانش آموزان این مدرسه، مردم و مسوولان شهرستان تنکابن را هم شوکه کرد.
این مدرسه با شکایت سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید انقلاب اسلامی پلمپ شده است. این بنیاد شکایت کرده که زمینی که مدرسه در آن ساخته شده، متعلق به آنهاست.
کلنگ ساخت مدرسه شهید رزاقی سال ۹۳ و در پی تخریب مدرسه قبلی بر اثر بارش برف به زمین زده شد و پارسال همزaمان با آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور برادر و مادر شهید رزاقی و مسوولان استانی و شهرستانی به
 بهره برداری رسید.
شهروندان تنکابنی می‌پرسند چرا بنیاد کوثر و آموزش و پرورش اختلاف‌شان بر سر زمین مدرسه‌ای را که از پنج سال پیش ساختش آغاز شد و سال گذشته به بهره برداری رسید، حل نکرده بودند؟

برای حفظ حرمت شهدا نباید مدرسه
 پلمپ می‌شد
یکی از اولیای دانش آموزی که در مدرسه شهید رزاقی تحصیل می‌کند با ابراز تاسف از پلمپ شدن این واحد آموزشی، گفت: بعد از سالها دانش آموزان منطقه نشتارود از یک مدرسه نوساز و مجهز بهره‌مند شده بودند که متاسفانه با این اتفاق تاسف‌بار مواجه شدند.
حبیب اسماعیلی افزود: اولیای دانش آموزان به دنبال مشخص کردن مقصر نیستند اما بهتر بود مسوولان به خاطر حفظ حرمت شهید رزاقی، این مشکل را در بین خودشان برطرف می‌کردند و کار به پلمپ در مدرسه نمی‌رسید.
وی اظهار داشت: همین مسوولان در بسیاری از جلسات و مراسم یاد و خاطره شهدا را زنده نگه می‌دارند و به دیگران هم توصیه می‌کنند که شهدا را حرمت بگذارند اما در عمل به گونه‌ای دیگر رفتار می‌کنند که اصلا در شان و منزلت یک مسوول در نظام جمهوری اسلامی نیست.
این شهروند نشتارودی گفت: تامین منافع مالی یک موسسه یا یک ارگان خاص نباید به گونه‌ای باشد که خون شهدا پایمال و ارزش‌های انقلاب نادیده گرفته شود.
وی از مسوولان مربوطه خواست تا هرچه سریع‌تر نسبت به بازگشایی مدرسه شهید رزاقی اقدام و مشکلات‌شان را در جای دیگر برطرف نمایند.
اسماعیلی افزود: اینکه چرا مدیران آموزش و پرورش نسبت به این موضوع بی‌اطلاع بودند و سازمان اقتصادی کوثر نیز در ابتدای روند احداث این مدرسه موضوع را به اطلاع آموزش و پرورش استان نرساند جای سوال دارد؟
رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان تنکابن هم با اعلام اینکه مدرسه شهید رزاقی در زمینی به مساحت یک هزار و ۱۶۰ متر مربع فضای آموزشی در قالب پنج کلاس درس و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و چهارصد و شصت میلیون تومان احداث و بهره برداری شد، گفت: حدود یک ماه پیش مطلع شدیم که این مدرسه با شکایت سازمان اقتصادی کوثر پلمپ شده و آنها مدعی هستند که مالک زمین مدرسه هستند.
علیرضا سعدی پور افزود: پس از بررسی‌های لازم مشخص شد که ادعای آنها درست بوده و باید چاره‌ای برای این موضوع اندیشیده شود تا فعالیت مدرسه به حالت عادی گذشته خود برگردد.
وی با بیان اینکه اولیا و دانش آموزان این مدرسه نسبت به این موضوع بسیار نگران هستند، گفت: برای رفع این مشکل پیشنهاد داده شد تا زمینی دیگری را با زمین مدرسه معاوضه شود اما تاکنون پاسخی در این زمینه دریافت نکرده‌ایم و مشکل کماکان به قوت 
خود باقیست./ایرنا

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی