• منتشر شده در پنج شنبه, 31 مرداد 1398 05:59
سرپرست استاندار گیلان:

همایش اربعین نمایش وحدت مسلمانان است

 
 
 
 

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به اینکه همایش اربعین حسینی نمایش جهانی از وحدت مسلمانان است، از متولیان خواسا تا تمهیدات لازم برای برگزاری این همایش بزرگ را پیش بینی کنند.
ارسلان زارع  در نشست ستاد اربعین گیلان که در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد با تاکید بر هماهنگی و انسجام در برگزاری جلسات کمیته های ۱۲گانه ستاد اربعین اظهار کرد: عملکرد ما باید بر اساس سیاست و هماهنگی ستاد اربعین مرکزی باشد و از اول شهریور ماه در ۵۲ دفتر ثبت نام زوار آغاز می‌شود.
سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه پیش بینی می‌شود تعداد زوار امسال بیش از سال های گذشته باشد، افزود: برنامه ریزی‌های لازم برای افزایش حداقل ۳۰ درصدی زوار انجام شده است و از تمام ظرفیت‌های موجود استفاده می‌شود. وی تصریح کرد: پلمپ مواد غذایی پیش از خروج از مرز ایران، آماده سازی زیرساخت‌ها، اطلاع رسانی و پوشش رسانه‌ای، استفاده از ظرفیت راه آهن و اطلاع رسانی به موقع برای ثبت نام زوار، افزایش گیت در مرز برای جلوگیری از صف‌های طولانی، پیش بینی جایگاه‌های سوخت برخی از اقداماتی است که باید مورد توجه قرار گیرد. ‌
زارع با تاکید بر حفظ امنیت و سلامت برگزاری همایش اربعین حسینی، گفت: حفظ امنیت و سلامت این همایش برعهده همه کمیته‌ها بوده و نیازمند استفاده از تمام ظرفیتها، سازمان‌های مردم نهاد، شورا و شهرداری‌ها است.
وی با اشاره به اینکه همایش اربعین حسینی نمایشی جهانی از وحدت مسلمانان است، افزود: زائران نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در این همایش هستند و باید فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی را به نمایش بگذارند.
گفتنی است ایجاد قرارگاه رسانه ای در آستارا، در اختیار قرار دادن آنتن صدا و سیما برای اطلاع رسانی، مشخص کردن ۱۴جایگاه سوخت آزاد، بهره برداری از ۱۴ سرویس بهداشتی در آستارا، قرار دادن دو سرویس ریلی برای زائرین‌ داخلی و یک‌سرویس برای زوار خارجی در بخش حمل و نقل، تمرکز بر روی ستاد استقبال زائرین غیر ایرانی در گذرگاه‌های ورودی و خروجی و استفاده از بسیج طلاب برای تبلیغ در مرزهای ورودی و خروجی از جمله موارد مورد بررسی این نشست بود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی