آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 31 مرداد 1398 05:58
معاون استاندار مازندران تأکید کرد:

افزایش همبستگی ملی با سازمان‌های مردم نهاد

 
 
 
 

معاون سیاسی، امنیتی و  اجتماعی استاندار مازندران با بیان اینکه ضریب همبستگی ملی با سازمان‌های مردم‌نهاد افزایش می‌یابد خواستار آن شد که برای تقویت نهادها و سازمان‌های مردم‌نهاد تلاش شود.
حسین حسن‌نژاد عصر چهارشنبه -دیروز- در همایش سمن‌های دانش‌آموزی در سالن بصیرت ارشاد بهشهر افزود: در آسیب اجتماعی و مهارت‌آموزی و توجه به محیط‌زیست با توجه به کارهای انجام شده، کم‌کاری شده است و وضعیت مناسبی نداریم.
 وی اظهار داشت: دانش‌آموزان ما با عضویت در سمن‌ها مسأله‌شناسی پیدا کرده و درک درست پیدا می‌کنند و می‌توانیم با کمک هم برای کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنیم.
این مسئول با اعلام اینکه امروز باید به سازمان‌های مردم‌نهاد اعتماد و سطح توقع از دولت را تعریف کنیم یادآور شد: بخشی از کارهای دولت باید به سمن‌ها و مردم واگذار شود.
حسن‌نژاد گفت: سطح توقع مردم از دولت آن‌چنان است که همه مسائل را برعهده دولت می‌دانند و کم و کاستی‌ها را از دولت می‌دانند و باید با واگذاری برخی از امور به مردم آنان را در مشارکت وارد کرد.
معاون استاندار مازندران با اشاره به اینکه دولت به تنهایی قادر نیست همه مسائل را حل و در همه مسائل مداخله کند؛ بیان داشت: مردم می‌توانند آزادانه و داوطلبانه بخشی از ماموریت‌های اجتماعی امروز را مدیریت و دولت در این راستا در کنار مردم سیاست‌گذاری کند.
 حسن‌نژاد افزود: باید در کنار دیگر سازمان‌ها تلاش شود تا اهداف جامعه بشری محقق شود و با این نگاه و سپردن کار مردم به مردم،  تلاش می‌کنیم از مطالبه‌گری به اقدام برسیم و عمل کنیم و موفقیت‌ها بیشتر شود.
معاون استاندار مازندران گفت: فرصت دولت چابک و فعال و سیاست‌گذار با سمن‌ها ایجاد می‌شود و با وضعیت کنونی نمی‌توان انتظار برآورده کردن همه مسائل را به‌تنهایی از دولت داشت.
وی افزود: ضریب همبستگی ملی، مطالبه‌گری منطقی با سمن‌ها شکل می‌گیرد و در حوزه سیاست‌گذاری باید مطالبه‌گری کنیم نه اینکه دولت فقط کار کند.
حسن‌نژاد گفت: سمن‌ها فرصتی برای تحول‌آفرینی هستند و مدیران باید از فرصت سازمان‌های مردم‌نهاد برای توسعه و تحول استفاده کنند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی