• منتشر شده در چهارشنبه, 30 مرداد 1398 09:44
علی اصغر یوسف‌نژاد خبرداد:

۱۹ شهریورماه، مهلت برای معرفی وزیر آموزش‌وپرورش

 
 
 
 

عضو هیأت رییسه مجلس با تأکید بر معرفی وزیر آموزش و پرورش تا پیش از پایان مهلت قانونی، یادآور شد که مهلت دولت برای معرفی وزیر آموزش‌وپرورش ۱۹ شهریورماه به 
پایان می‎رسد.  
نماینده ساری و میاندورود با انتقاد از تأخیر دولت در معرفی وزیر آموزش و پرورش، عنوان کرد: در حال حاضر در برهه‌ای هستیم که ترافیک کاری آموزش و پرورش به حساب می‌آید و برنامه‌‎ریزی‌ها برای ساماندهی نیروی انسانی در این وزارتخانه باید در شهریورماه صورت گیرد.
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مهلت سه ماهه قانونی برای معرفی وزیر و پایان سرپرستی وزارت آموزش و پرورش نیز در تاریخ 19 شهریورماه به پایان می‌رسد و تا پیش از پایان این مهلت قانونی، دولت باید وزیر پیشنهادی خود را جهت اخذ رأی اعتماد به مجلس معرفی کند.
وی یادآور شد: نکته مهم این است که مجلس دو هفته ابتدایی شهریورماه جلسه علنی دارد و پس از آن نمایندگان برای سرکشی به حوزه انتخابیه جلسه علنی ندارند؛ از سوی دیگر نمایندگان باید طی 10 روز برنامه‌ها و پیشینه وزیر پیشنهادی دولت را بررسی و پس از این فرصت زمانی رأی‌گیری برای رأی اعتماد صورت گیرد لذا اگر دولت هفته آینده وزیر پیشنهادی خود را معرفی نکند، دچار مشکل خواهد شد.
یوسف نژاد تصریح کرد: تأخیر در معرفی وزیر هیچ نفعی برای دولت ندارد و در حال حاضر فرهنگیان در انتظار معرفی وزیر از سوی رییس‌جمهوری هستند.
وی افزود: ضرورت دارد دولت فردی آشنا به امور فرهنگیان، برنامه‎ریز، مدیر و مدبر را به مجلس معرفی کند و امیدواریم مجلس نیز به فرد دارای صلاحیت رأی مثبت دهد.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی