• منتشر شده در یکشنبه, 27 مرداد 1398 09:33
همزمان با دهه ولایت؛

گازرسانی آخرین شهر مازندران آغاز شد

 
 
 
 

همزمان با دهه ولایت، طی آیینی پروژه گازرسانی به شهر بلده شهرستان نور به عنوان آخرین نقطه شهری مازندران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی آغاز شد.
پروژه گازرسانی به شهر کوهستانی بلده با اعتباری ملی بالغ بر ۲۱۰ میلیارد تومان انجام می شود.
"جعفر احمدپور" مدیرعامل شرکت گاز مازندران در این آیین گفت: گازرسانی به این منطقه کوهستانی یکی از پرهزینه ترین و سخت ترین طرح هاست که اجرا می شود.
وی افزود: برای تکمیل این طرح اهالی منطقه باید همکاری لازم را با پیمانکار داشته باشند تا فاز نخست طرح در سال ۹۹ مورد بهره برداری قرار گیرد.
احمدپور اظهار داشت: در فاز نخست این طرح یکهزار انشعاب به ساکنین این منطقه واگذار می شود.
مدیرعامل شرکت گاز مازندران افزود: در فاز نخست این پروژه ۱۰ میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد شبکه و علمک برای شهر بلده در نظر گرفته شده و بیش از ۷۰ کیلومتر نیز لوله گذاری خواهد شد و در فاز بعدی گاز رسانی به ۴۶ روستای این بخش را شامل می شود.
"علی شادمان" فرماندار شهرستان نور نیز در این مراسم گفت: با توجه به شرایط اقتصادی امروز کشور اجرای این پروژه با این اعتبار از ارزش خاصی برخوردار است که موجب فراهم شدن یکی از مهمترین زیر ساخت منطقه با داشتن دمای منفی ۳۰ درجه سانتیگراد است.
وی با اشاره به تکمیل شدن زیر ساخت های دیگر این منطقه همچون برق به صورت کامل و کابل ۱۵ کیلومتری فیبر نوری برای ارتباط اظهار داشت: با بهره برداری از این پروژه و تکمیل شدن بسترهای لازم شاهد رونق گردشگری و اشتغال در بخش بلده خواهیم بود.   
بخش کوهستانی بلده شهرستان نور با ۴۶ روستا و جمعیت ۱۲ هزار نفری در ۵۳ کیلومتری جاده هزار و ۵۵ کیلومتری جاده چالوس و در ۸۵ کیلومتری مرکز شهرستان نور با جمعیتی بیش از ۱۲۱ هزار نفر در غرب مازندران 
قرار دارد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی