• منتشر شده در یکشنبه, 27 مرداد 1398 09:22
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت‌ آموزش و پرورش:

«نوجوان سالم» یک جشنواره فرهنگی، هنری و علمی است

 
 
 
 

اختتامیه جشنواره کشوری «نوجوان سالم»  به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش مازندران در اردوگاه دانش‌آموزی استان در مشهد مقدس برگزار شد. این مراسم با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش، عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، مسعود شکوهی  مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت از آسیب‌های اجتماعی وزارت‌ آموزش و پرورش، محمد شعبانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان همراه بود. 
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت‌ آموزش و پرورش در جشنواره نوجوان سالم ضمن قدردانی از فعالان برگزاری این برنامه، جشنواره نوجوان سالم را یک برنامه فرهنگی، هنری و علمی نامید و گفت: جشنواره نوجوان سالم بستر مناسبی برای پیشگیری است و امیدوارم این هم‌فکری و هم‌اندیشی، گامی برای تحقق نهضت فرهنگی پیشگیری باشد.
«علیرضا کاظمی» همچنین ضمن قدردانی از مدیرکل آموزش و پرورش مازندران و معاون پرورشی و فرهنگی وی گفت: ما هر طرحی را به آموزش و پرورش مازندران سپرده‌ایم به بهترین شکل ممکن، آن را اجرا کردند ازجمله همین‌که جشنواره نوجوان سالم را به مشهد مقدس آوردند و از این ظرفیت استفاده کردند و من یقین دارم برای من و همه دوستان حاضر در این جشنواره، هیچ هدیه‌ای بالاتر از این نبود که توفیق زیارت آقا علی بن موسی  الرضا (ع)  نصیب ما شود. وی در ادامه به سند تحول بنیادین به‌عنوان یک سند تربیتی و پرورشی اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های استراتژیک سند تحول، دستیابی دانش‌آموزان به مراتبی از حیات طیبه است که شامل تمام ساحت‌های تربیتی می‌شود.
کاظمی در ادامه ضمن ضرورت اعمال نگاه متعادل به سلامت جسم و سلامت روان افزود: امروز یکی از ماموریت‌های مهم ما به‌عنوان سفیران تحقق  سلامت روانی همین است که سلامت روانی و اجتماعی را به گفتمان اصلی جامعه تبدیل کنیم و مشارکت همه ذینفعان را بخواهیم.
کاظمی همچنین به ظرفیت سایر دستگاه‌ها اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش به دلیل گستردگی کار، نیاز به همکاری و مشارکت همگان دارد و ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه مراقبت از آسیب‌های اجتماعی، یکی از شرکای ماست و اتفاقاً نگاه فرهنگی به موضوع دارند. وی همچنین به آرامش روانی اشاره کرد و گفت: هر چقدر پیوند خود، خانواده و دانش‌آموزان را با سرچشمه وحی بیشتر کنیم، ارتباط دینی و معنوی خود را با نماز و قرآن استمرار بخشیم از آرامش بیشتری برخوردار خواهیم بود.    

نوجوانی دوران انقلاب عاطفی
 هر دانش‌آموزی است
مدیر کل آموزش و پرورش مازندران در جشنواره ملی نوجوان سالم که به میزبانی آموزش و پرورش مازندران و با حضور مهمانان وزارت آموزش و پرورش در اردوگاه دانش‌آموزی استان واقع در مشهد مقدس برگزار شد از دوران نوجوانی با عنوان دوران انقلاب روحی و عاطفی یاد کرد که باید به درستی مدیریت شود.
«عسکری نیکزاد» در این جشنواره، ضمن آرزوی سلامت برای دانش‌آموزان کشور و قدردانی از تمام کسانی‌ که در این همایش شرکت کردند ازجمله کاظمی معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: دوران نوجوانی در مقایسه با سایر ادوار زندگی یک انسان، به علت تغییرات سریع و اثر‌گذاری این تغییرات بر آینده دانش‌آموزان و فرزندان‌مان، حساس‌ترین دوران زندگی هر انسان و دوران خاص زندگی هر دانش‌آموزی است.
وی همچنین از زحمات محمد شعبانی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران و همکاران اداره مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی نیز قدردانی کرد که چنین برنامه‌ای را از ماه‌ها  قبل طراحی و به‌خوبی اجرا کردند.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در ادامه تأکید کرد: برگزاری همایش‌ها و  برنامه‌هایی چون نوجوان سالم و توجه ویژه به دانش‌آموزان نوجوان از سوی آموزش و پرورش به همین خاص بودن دوران نوجوانی برمی‌گردد و تلاشی هدفمند داریم تا در مسیر افزایش  آگاهی این عزیزان گام بر می‌داریم با این امید که خودشان را از رفتارهای پر خطر دور و مصون نگاه دارند.
وی در ادامه با اشاره به دریافت 1300 اثر در دبیرخانه نوجوان سالم گفت: 400 اثر به‌عنوان آثار متفاوت و برجسته، تشخیص داده شد و در این مراسم نیز از همکاران فرهنگی و آثار برگزیده دانش‌آموزای تجلیل خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به ضرورت استفاده عملی از این آثار اشاره کرد و گفت: توقع ما این است که سازوکاری تدبیر شود تا از این آثار در مسیر تربیت نوجوانان، کمک گرفته شود و اندیشه‌های مطروحه در این آثار همانند نقشه‌راهی باشد و برای تربیت و هدایت فرزندان‌مان در سراسر کشور از آن بهره‌گیری شود.
گفتنی است در پایان از دانش‌آموزان و معلمانی که برترین آثار را به دبیرخانه جشنواره نوجوان سالم در معاونت  ارسال کرده بودند قدردانی شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی