آخرین اخبار :
  • منتشر شده در دوشنبه, 24 تیر 1398 10:41

ضرب‌الاجل فرماندار ساری برای پرداخت تسهیلات سیل‌زدگان تا پایان تیر

 
 
 

فرماندار شهرستان ساری خواستار پرداخت تمامی تسهیلات خسارت دیدگان سیل این شهرستان در حوزه تعمیرات مسکن تا پایان تیر ماه جاری شد و از مدیران بانک‌ها خواست تا با تمام توان در این زمینه همکاری کنند.
عباسعلی رضایی در نشست شورای اداری شهرستان گفت: بانک ها در پرداخت تسهیلات به خسارت دیدگان ناشی از سیل از سخت گیری‌های بی مورد پرهیز کنند تا خسارت دیدگان بتوانند با دریافت تسهیلات نسبت به تعمیر واحدهای مسکونی خود اقدام کنند. وی اضافه کرد: اگرچه تاکنون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در معرفی خسارت دیدگان به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات مسکن پیشرفت خوبی داشت، ولی پرداخت تسهیلات رضایت بخش نبوده و باید تا پایان تیر ماه با همراهی بانک‌ها این تسهیلات به خسارت دیدگان پرداخت شود.
فرماندار ساری از جهاد کشاورزی شهرستان هم خواست تا در ثبت اطلاعات کشاورزان خسارت دیده از سیل در سامانه سجاد شتاب کند.
براساس گزارش بنیاد مسکن شهرستان ساری بر اثر سیل حدود سه هزار واحد مسکونی در این شهرستان دچار خسارت شد که یک هزار و ۲۰۶ واحد خسارت دیده تعمیراتی و بقیه معیشتی و احداثی است.
در سیل اسفندماه سال ۹۷ و فروردین ماه ۹۸ به مازندران بیش از یکهزار و ۷۰۰ میلیارد تومان خسارت وارد شد و یک سوم این خسارت ها مربوط به حدود هفت هزار واحد مسکونی بود که حدود ۷۰۰ واحد به طور کلی تخریب شد. فرماندار ساری با اشاره به افزایش میزان مصرف برق ناشی از گرم شدن هوا هم گفت: باید صرفه جویی ۱۰ درصدی مصرف برق به خصوص از سوی ادارات و دستگاههای دولتی این شهرستان طبق مصوبه استانی عملیاتی شود.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی