آخرین اخبار :
  • منتشر شده در یکشنبه, 23 تیر 1398 10:02
عضو مجمع نمایندگان مازندران:

فعالیت موشکی ایران مذاکره‌پذیر نیست

 
 
 
 

عزت الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با «خانه ملت»، با اشاره به اینکه نماینده ویژه آمریکا در امور ایران بیان داشته هرگونه توافق نهایی با ایران در چارچوب 12 شرط وزیر خارجه است و باید شامل چالش‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک این کشور باشد، گفت: آمریکایی‌ها از متن‌هایی که خودشان نوشته‌اند نیز سر در نمی‌آورند، هر چند که ترامپ توجهی به صحبت‌های جان بولتون و پمپئو نمی‌کند و تاکید دارد اگر تاکنون به حرف آنها گوش می‌داد با همه دنیا وارد جنگ می‌شد.
نماینده مردم آمل در مجلس افزود: رییس جمهور آمریکا اعلام کرده است که در کاخ سفید هم کبوتر دارد هم باز شکاری دارد، به این معنا که هم صلح می‌کند و هم می‌جنگد.
وی در ادامه به سفر نخست وزیر ژاپن به تهران و میانجی‌گری او اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری حاضر نشد نامه رییس جمهور آمریکا را از شینزو آبه بگیرد و اعتنایی به پیام ترامپ نکردند و جوابی هم برای او نداشت.
یوسفیان ملا با تاکید براینکه اصول سیاست‌های کلی جمهوی اسلامی را رهبری ترسیم می‌کند، اظهار داشت: زمانی که ایشان صریحا گفته‌اند مذاکره‌ای در کار نیست، طرف مقابل از شرط و درخواست صحبت می‌کند؟ این در حالی است که با شرط و بدون شرط مذاکره‌ای صورت نمی‌گیرد.
این نماینده مجلس با بیان اینکه شرط برای مذاکره را ایران در نظر نگرفته است، بیان داشت:  هیات حاکمه آمریکا  و شرکای ترامپ یعنی اتحادیه اروپا برای آنکه آمریکا به برجام برگردد و مذاکره کند، شرطی را در نظر گرفته‌اند، از سوی دیگر از آنجایی که نظرسنجی‌های انتخابات آمریکا نشان می‌دهد ترامپ به دلیل خروج از برجام شانس کمتر از رقبایش دارد، رییس جمهور کنونی آمریکا به‌دنبال جبران است.
زمانی که رهبری صریحا گفته‌اند مذاکره‌ای در کار نیست، طرف مقابل از شرط و درخواست صحبت می‌کند؟ این در حالی است که با شرط و بدون شرط مذاکره‌ای صورت نمی‌گیرد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی