آخرین اخبار :
  • منتشر شده در شنبه, 22 تیر 1398 11:05
رییس فدراسیون ژیمناستیک کشور در مازندران اعلام کرد؛

برگزاری مسابقه جایزه بزرگ ژیمناستیک در سال آینده

 
 
 
 

۱۶ هزار ورزشکار سامان یافته در مازندران داریم
وی افزود: حمایتی که فدراسیون از اساتید و مربیان ژیمناستیک استان مازندران دارد متناسب با سطح علمی آنها است و مازندرانی‌ها در فدراسیون از تعداد کرسی‌های متعدد برخوردارند.
اینچه درگاهی اضافه کرد: در حال حاضر 16 هزار ورزشکار سامان‌ یافته در استان مازندران داریم و این استان در این بخش از رتبه دوم برخوردار است.
 برگزاری مسابقات با شرایط اسلامی را تنها کشور
 عراق پذیرفت
این مسؤول با اشاره به اقداماتش در این دو سالی که در میز خدمت مشغول فعالیت است، گفت: ما توانستیم پس از گذشت ۱۴ سال تیم ملی بانوان را احیا کنیم، تاکنون دو دوره اردویی تشکیل شد و در این بخش فراخوان دادیم که مسابقات با شرایط اسلامی مسابقات برگزار شود ولی در نهایت تأسف هیچ کشوری بجز عراق به این دعوت ما لبیک نگفت، تلاش دیگر در این بخش برگزاری مسابقه جایزه بزرگ است که در سال آینده امیدواریم با توان مالی قوی بتوانیم آن را اجرا کنیم.

 ژیمناستیک‌کاری که مهاجرت کرده باشد، نداریم
وی تصریح کرد: در حوزه ژیمناستیک قهرمان فعالی که مهاجرت کرده باشد، نداشتیم ولی ممکن است یک ورزشکار در جریان شخصی زندگی بخواهد مهاجرت بکند، ضمن اینکه با تغییراتی که در فدراسیون ژیمناستک داشتیم تقاضای کمپ اقامتی و اردوهای تمرینی از جانب کشورهای ارمنستان و عراق را داشتیم.
اینچه درگاهی بیان کرد: بحث توسعه و همگانی کردن فدراسیون مدنظر ما است، طرح ملی آموزش توسط مربیان برگزیده برای مناطق محروم طراحی شد تا با هم کودکان مستعد جامعه ژیمناستیک کار کنند‌، همچنین در مناطقی  که ژیمناستیک ریشه ندارد هم ورود پیدا کردیم. وی افزود: سه نماینده عضو هیأت رئیسه فدراسیون ژیمناستیک در مجلس شورای اسلامی حضور دارند و تعامل خوبی باهم داریم.

 برنامه حمایتی برای یک نقطه از کشور تنظیم نمی‌شود
این مسؤول تصریح کرد: طرح پایگاه‌ مدرسه‌های قهرمانی طرحی است که با هدف عدالت‌مند کردن و دسترسی به نرم افزار ژیمناستیک انجام شد، برنامه حمایتی ما فقط برای یک نقطه از کشور تنظیم نمی‌شود. وی اظهار کرد: کمک‌ هزینه تحصیلی به مدال آوران پرداخت می‌شود و پاداش‌های خوبی از جانب شورای برون مرزی وزارت خانه بر طبق سطح مسابقات به ورزشکارانی که به صورت مستمر در اردوها شرکت می‌کنند مدال می‌آورند، اهدا می‌شود.
اینچه درگاهی گفت:  جمعیت ژیمناستیک کار کشور 206 هزار نفر است و طبق پیش بینی ما این افراد خیلی نباید نگران شغل آینده یا بیکاری مطلق خود باشند.

 بروز رسانی لوازم ژیمناستیک در شرایط تحریم کار سختی است
رییس فدراسیون ژیمناستیک در پاسخ به این سؤال که با توجه به اینکه پیست استاندارد ژیمناستیک در استان وجود ندارد و لوازم ورزشی در این بخش باید بروز شوند چه اقداماتی از طرف فدراسیون در این زمینه انجام شد گفت: در حال حاضر با توجه به تحریم واردات این لوازم بسیار هزینه بر است ولی ما فراموش نکردیم که تهیه وسایل به‌روز ژیمناستیک بسیار مهم است و برای مازندران تعداد دو وسیله خریداری شده که تحویل داده می‌شود.

استعدادیابی
 زمان خاصی ندارد
وی عنوان کرد: گزینش استعدادها مهم است ولی استعدادیابی زمان خاصی ندارد، مسابقات نخبگان فدراسیون دو سالی است که راه‌اندازی شده و در رده‌های سنی پایین ورزشکار دارد. اینچه درگاهی گفت: مازندران ۱۷ شهرستان فعال در ورزش ژیمناستیک دارد، استان مازندران سالیان زیادی است که در بالاترین سطح ژیمناستیک کشور قرار دارد، جمعیت بیمه شده ژیمناستیک در کشور از ۱۵۱ هزار نفر به ۲۰۶ هزار نفر در کشور از سال ۹۳ تا به حال شد.
این مسؤول افزود: بودجه سال قبل ۲ میلیارد و ۲۰۰ به علاوه ۴۰۷ میلیون تومان بود در سال ۹۸ ابتدای سال ۳۰ درصد از این بودجه کم شده است، درآمدسازی‌ها جذب اسپانسر و موارد دیگر کمک می‌کند. وی یادآور شد: امروز ما موفق به کسب ۶۰ مدال شدیم که در بین اینها مدال‌های با ارزشی وجود دارد مدال برنز آسیا را گرفتیم که جایگاه ایران را به شدت تغییر داد.
رییس فدراسیون ژیمناستیک‌ گفت: فدراسیونی که ما تحویل گرفتیم 3.5 میلیارد تومان بدهی داشته یک میلیارد تومان پرداخت کردیم یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بدهی مالیاتی است. /فارس

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی