• منتشر شده در چهارشنبه, 19 تیر 1398 11:14
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خبر داد:

برگزاری نماز جماعت در ۴ هزار مدرسه مازندران

 
 
 
 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از برگزاری نماز جماعت در ۴ هزار مدرسه مازندران خبر داد.
عسکری نیکزاد در این گردهمایی ضمن تبریک به مناسبت دهه کرامت و فرارسیدن روز ولادت کریمه اهل بیت حضرت معصومه (س) و ولادت علی بن موسی‌الرضا، افزود: دغدغه اصلی خانواده‌ها و والدین تربیت است و همه کارشناسان و حتی والدین به این نتیجه رسیدند که اگر قرار است فرزندانشان در سلامت روحی و اخلاقی باشند، باید تربیت دینی را به خوبی بیاموزند. وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در بحث تربیت دینی برنامه‌های مفصلی برگزار می‌کند، اظهار داشت: گزارش‌ها و آمارهایی که به رسانه‌ها و مقا‌های مجاز ارائه می‌کنیم به خوبی نشان می‌دهد که چقدر در این بخش توانستیم فعال و اثرگذار باشیم ولی بنده معتقدم این کافی نیست و باید تلاشمان را در این بخش بیشتر کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به برگزاری برنامه‌های تربیتی گوناگون توسط حوزه‌های علمیه در سطح کشور اشاره کرد و گفت: با وجود فعالیت گسترده حوزه‌های علمیه، یک اشکال بزرگی وجود دارد این است که نمی‌توانند از جامعه بازخورد خوب و درستی دریافت کنند چون هیچ سازوکاری در آن نیست پس باید این ارتباط بین آموزش و پرورش و حوزه‌های علمیه برقرار باشد تا روحانیون از طریق ارتباط با دانش آموزان در مدارس بتوانند بازخورد و نتیجه کار خورد را دریافت کنند.
نیکزاد ادامه داد: لازم و واجب است هم تعالیم دینی، تربیتی و مذهبی را تکمیل کنیم و هم اینکه این تعالیم را بین جامعه شیوع بدهیم و مهمتر ازهمه بازخورد کار خود را از جامعه بگیریم و کار خود را مورد ارزیابی قرار دهیم.
این مسوول استانی به ارتباط و همکاری بسیار خوب بین آموزش وپرورش مازندران و حوزه‌های علمیه استان اشاره کرد و گفت: از همه دستگاه‌ها و نهادها بخصوص حوزه علمیه نهایت تشکر و قدردانی را دارم چون آموزش و پرورش قطعا نمی‌تواند به تنهایی در مسائل تربیتی و فرهنگی موفق و اثرگذار باشد لذا حوزه علمیه نقش به سزایی در تربیت و شخصیت دانش آموزان دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: اگر مبلغان ما ساعت‌ها فعالیت کنند چون ابزاری برای اندازه‌گیری تاثیرگذاری ندارند، نمی‌توانند میزان اثرگذاری و بازخورد فعالیت خود را در دانش‌آموزان را درک کنند به همین جهت مبلغان باید در مدارس حضور یابند و از نزدیک با دانش‌آموزان ارتباط تنگاتنگ برقرار کنند.
وی با بیان اینکه در سند تحول بنیادین، بخش اعظمی از فعالیت‌های تربیتی و دینی آموزش و پرورش با همکاری حوزه علمیه دیده شده، خاطرنشان کرد: بدون همکاری و کمک حوزه علمیه قطعا دستگاه تعلیم و تربیت دچار مشکل می‌شود. برنامه‌های بلند مدت آموزش و پرورش و رسیدن به حیات طیبه در صورت تعامل و ارتباط نزدیک برنامه‌ای این دو دستگاه است.
عسکری نیکزاد با اشاره به ۵ مدرسه علوم معارف اسلامی در سطح استان، بیان کرد: ما توسعه مدارس علوم معارف اسلامی را به جدیت دنبال می‌کنیم و انتظار ما این است که بیش از پنج مدرسه در سطح استان داشته باشیم و سعی خواهیم کرد تا جامعه هدفمان را گسترش دهیم تا دانش‌آموزان بیشتری جذب کنیم . مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه استقرار روحانیون در مدارس موجب امنیت روانی، مذهبی و دینی می‌شود، افزود: امیدواریم روحانیون و مبلغان مدارس، علاوه بر علوم دینی و اسلامی، اطلاعات عمومی خود را ارتقا دهند تا قادر باشند در مسائل مختلف اظهار نظر کنند.
وی با اشاره به لزوم برگزاری نشست‌های تخصصی و آزاد اندیشی بین روحانیون و دانش‌آموزان، تصریح کرد: تمامی برنامه‌های ورزشی، فرهنگی، تربیتی، آموزشی و ....با پیوست فرهنگی و اهداف از پیش تعیین شده در مکان‌های خاص برگزار می‌شود.
ایشان با بیان اینکه در سال جاری بیش از ۳۰۰ هزار دانش‌آموز استان در مسابقات فرهنگی و قرآنی شرکت کردند، یادآور شد: ۶۰۰فرهنگی در سطح استان مازندران در مسابقات قرآنی شرکت کردند و همچنین در ۴۰۰۰ هزار مدرسه استان، نماز جماعت برگزار می‌شود. نیکزاد با اشاره به اینکه در هزار مدرسه مازندران روحانیون به عنوان امام جماعت مشغول به فعالیت هستند، گفت: نگرانی ما و همه دستگاه‌ها، تربیت دانش‌آموزان است و امیدواریم تا دانش‌‌آموزان با آموختن مسائل دینی و قرآنی هویت محلی، ملی و دینی خودشان را به درستی پیدا کنند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی