• منتشر شده در سه شنبه, 04 تیر 1398 11:03
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گیلان عنوان کرد؛

فعالیت یک هزارو200 پایگاه تابستانی در مدارس

 
 
 
 

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گیلان با اشاره به فعالیت 1200 پایگاه تابستانی در مدارس استان، گفت: سال گذشته 122 هزار دانش‌آموز در فعالیت‌های آموزشی، علمی و ورزشی پایگاه‌های تابستانی مدارس شرکت کردند که پیش بینی می‌شود امسال 125 هزار دانش‌آموز از برنامه‌های تابستانی
 بهره‌مند شوند. 
نادر جهان آرای در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن اجتماعات شهید انصاری استانداری برگزار شد، با اشاره به آغاز فصل تابستان، اظهار کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری مطلوب پایگاه‌های اوقات فراغت تابستانی و تقویتی اندیشیده شده است. 
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به فعالیت 1200 پایگاه تابستانی در مدارس استان، افزود: سال گذشته 122 هزار دانش‌آموز در فعالیت‌های آموزشی، علمی و ورزشی پایگاه‌های تابستانی مدارس شرکت کردند که پیش بینی می‌شود امسال 125 هزار دانش‌آموز از برنامه‌های تابستانی بهره مند شوند. 
وی با بیان اینکه دوره‌ها و اردوهای علمی طی 8 هفته در مدارس، پژوهسراها، کانون‌ها، دارالقرآن‌ها و اردوگاه‌ها برگزار می‌شود، گفت: مهارت محوری اولویت برنامه‌های امسال است. 
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان تصریح کرد: طرح شهید بهنام محمدی امسال با حضور 3500 دانش‌آموز در اردوگاه دانش‌آموزی برگزار می‌شود. 
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به لزوم اجرای طرح "نماد" در مدارس استان، بیان کرد: طرح نظام مراقبت از دانش‌آموز از دو سال گذشته در 128 مدرسه نواحی شفت، یک رشت و لنگرود با هدف کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی برگزار شد که در نظر داریم برای سال تحصیلی جاری در 669 مدرسه اجرا کنیم. 
وی با اشاره به برگزاری کنکور سراسری در روزهای 13 و 14 تیرماه سالجاری، گفت: 13 هزار و 859 دانش‌آموز گیلانی در پنج رشته ریاضی، تجربی، انسانی، زبان و هنر در 87 حوزه امتحانی در کنکور سراسری شرکت می‌کنند. 
جهان آرای بیان کرد: با توجه به افزایش دما تاکید شده تا حوزه‌های امتحانی از لحاظ سرمایشی مشکلی نداشته باشند و در این راستا بازرسی‌های لازم از حوزه‌های آزمون به عمل آمده است. 
مدیرکل آموزش و پروش گیلان با اشاره به میزبانی گیلان از هشتمین جشنواره ملی جابربن حیان، افزود: این جشنواره دهه اول شهریور ماه امسال با حضور 500 دانش‌آموز، سرپرست و معاونان آموزشی از کشور به میربانی گیلان برگزار می‌شود. 
وی خاطرنشان کرد: ششمین دوره مسابقات کشوری در رشته‌های بدمینتون، تنیس روی میز و شطرنج با حضور 1083 دانش‌آموز نخبه دختر و پسر به میزبانی گیلان در اردوگاه شهید چمران رامسر برگزار می‌شود. 
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان همچنین در خصوص تجهیز مدارس کم برخوردار از امکانات ورزشی گفت: در راستای برقراری عدالت آموزشی 500 میلیون تومان اعتبار برای تجهیز امکانات ورزشی مدارس کم برخوردار دریافت شده که پس از خریداری لوازم تا قبل از آغاز سال تحصیلی مدارس کم برخوردار تجهیز می‌شوند. 
وی در خصوص بهینه سازی املاک آموزش و پرورش گفت: 42 مورد بهینه سازی کاربری ملک در آموزش و پرورش داریم که آماده واگذاری به بخش خصوصی است. همچنین سه مورد هم قصد فروش ملک در انزلی، رشت و آستارا داریم که از لحاظ ساخت و ساز کارایی
 مدرسه ندارند. 
جهان آرای در خصوص فعالیت مدارس غیردولتی تصریح کرد: در سطح استان 900 مدرسه غیرانتفاعی با 55 هزار دانش‌آموز داریم که 15 درصد جمعیت دانش‌آموز استان در این مدارس تحصیل می‌کنند. 12 هزار و 500 نیروی انسانی در مدارس غیرانتفاعی شاغل هستند که 8 هزار و 700 نفر تحصیل کرده همین
 استان هستند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی