• منتشر شده در دوشنبه, 03 تیر 1398 09:13

تدوین سند مهارت مازندران، مهم‌ترین برنامه اداره کل فنی و حرفه‌ای در سال جاری

 
 
 

مهم‌ترین و اصلی‌ترین برنامه در سال جاری تدوین سند مهارتی استان است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران در جمع اعضای شورای رفاه استان که در شهرستان تنکابن گردهم آمده بودند، ضمن اعلام مطلب فوق گفت: نظام آموزش رسمی کشور در بخش‌های گوناگون آموزش و پرورش، آموزش دانشگاهی و علمی با معضل جدی مواجه شدند و همگان به این نتیجه رسیده‌اند که آن آموزش‌ها به مأمن و مأخذ کارخانه 
مدرک گرایی تبدیل شده است و باور و اعتقاد راسخ پیدا کردند که آموزش فنی و حرفه‌ای می‌تواند فرد را برای زندگی آینده مهیا نماید. در جامعه کنونی کشورمان هر فرد در کار و شغلی ماهر باشد و مهارت لازم را داشته باشد قطعاً و یقیناً بیکار نخواهد بود. 
سید حسین درویشی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای متولی آموزش‌های غیر رسمی و مهارتی در کشور است که می‌تواند نقش موثری در خلق ثروت و مهارت‌های جدید بر اساس مشاغل نو در استان باشد و بتواند نقش آفرینی نماید. باید وضعیت بیکاری در استان سنجیده و بررسی شود که آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در کنار کدام پازل دیده شده است. 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای مازندران مهم‌ترین و اصلی‌ترین برنامه در سال جاری را تدوین سند مهارتی استان دانست و بیان داشت: حرکت این اداره کل بر اساس سند مهارتی تدوین شده خواهد بود. مبانی و بنیان این سند بر اساس نیازسنجی‌های منطقه‌ای، محلی و بومی است تا بتوان نیاز هر منطقه را بر اساس درخواست‌های همان منطقه شناسایی نمود و اجرای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دقیقاً بر اساس خواست همان منطقه صورت گیرد.
درویشی اظهار داشت: تمامی دستگاه‌های اجرایی باید در کنار هم قرار گرفته و از اقدام جزیره‌ای که موجب انشقاق در این وحدت و همدلی می‌شود جلوگیری نمایند و همه طبق برنامه و نظام منسجم کار را پیش ببرند. نظام جامع آموزش‌های مهارتی در سالیان گذشته تصویب و توسط ریاست جمهوری جهت اجرا ابلاغ گردید که طبق این نظام تمامی دستگاه‌های اجرایی مکلف می‌باشند آموزش مهارتی را به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای واگذار نمایند. طبق این نظام آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در رأس هرم قرار دارد و منابع موجود بر اساس نیاز مهارتی جامعه هدایت‌یافته شود.
او در پایان تصریح کرد: امروزه بحث گردشگری یک صنعت در کشور تلقی می‌شود و استان مازندران به عنوان قطب بزرگ در این صنعت مطرح است و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای باید در این بخش ورود پیدا کند تا افرادی که در این بخش فعالیت می‌نمایند آموزش دیده بوده تا در ارائه خدمات به گردشگران مفید و موثر باشند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی