• منتشر شده در یکشنبه, 02 تیر 1398 11:45
شهردار رشت در اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای کلانشهرها:

فرصت های بزرگی برای سرمایه گذاری در رشت داریم

 
 
 
 

شصت و سومین اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها در تالار مرکزی شهرداری رشت برگزار شد.
ناصر حاج محمدی شهردار رشت در این اجلاس گفت: از جمله مشکلات شهرداری‌ها بحث تامین منابع پایدار است که اگر با کمک شوراها بتوانیم نمایندگان مجلس را مجاب کنیم که قانون منابع مالی پایدار را مصوب کنند مشکل
 شهرداری ها حل می شود.
شهردار رشت افزود: امروز اقتصاد شهری مبتی بر جغرافیای آن تبیین می شود و شهر رشت از مراکز گردشگری مهم است که به جرات می توانم بگویم که رشت همانند منطقه ۲۳ شهر تهران است چرا که در یک تعطیلی دو سه روزه مردم تهران در کوتاه ترین زمان ممکن به سمت شهر های شمالی به خصوص رشت گسیل می شوند.
وی افزود: اکثر شهرداری‌ها چشم امیدشان به ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده است.
حاج محمدی با بیان اینکه فرصت های بزرگی برای سرمایه گذاری در رشت داریم، افزود: رودخانه‌ها، تالاب عینک و جنگل زیبای سراوان از فرصت های سرمایه گذاری رشت هستند.
وی افزود: زباله سراوان از مشکلات شهر رشت است و در هیچ کجای دنیا زباله را در قشنگترین نقطه شهر نمی‌ریزند. شهردار رشت با تاکید بر ایجاد زیرساخت‌ها اظهار کرد: باید آموزش شهروندی در مورد تفکیک از مبدا زباله به صورت چهره به چهره در شهر رشت انجام شود.  اینجا شهری عبوری است و شهرداری رشت تلاش می‌کند که نقاط اتکای شهر رشت را تقویت کند تا گردشکران را در رشت ماندگار شوند.

تالاب عینک یک فرصت مطلوب برای رشت است
حاج محمدی تالاب عینک را یک فرصت سرمایه مطلوب دانست و افزود: امید است بهسازی دو رودخانه در دستور کار قرار بگیرد و به عنوان یک منبع درآمد پایدار برای شهرداری رشت تبدیل شود. شهردار رشت با اشاره به میزان بالای تولید زباله در سه استان شمالی کشور تصریح کرد: در شهر و شهرستان رشت حدود ۸۰۰ تن زباله تولید می شد. در بیشتر کشورهای پیشرفته از زباله به روش‌های مختلف تولید ثروت می‌کنند بنابراین اگر ما به جای ارتقا زیرساخت های شهر به فرهنگ سازی و آموزش شهروندی توجه بیشتری داشته باشیم می‌توانیم از این طلای کثیف بهره وافری ببریم. او یادآور شد: طی هماهنگی با مدیرکل صداو سیمای گیلان در آینده نزدیک در برنامه‌ای مدون برآنیم تا با ارتباط چهره به چهره شهردار با مردم به جدا سازی زباله های خشک و تولید انرژی از زباله‌های تر به منبع پایدار دست یابیم. حاج محمدی گفت: امید است با ایجاد نقاط گردشگری با استفاده از برنامه ریزی شاهد گسیل سرمایه گذار به شهر رشت باشیم. شهردار با تاکید بر اینکه ضرورت هوشمند سازی در شهر رشت و توابع آن یاد آور شد: هوشمند سازی در چابک سازی رشت کمک شایان توجهی خواهد کرد و امروز شهرداری رشت با جمعیت بسیار زیاد کارکنان باید ماهیانه ۱۸ میلیارد تومان حقوق پرداخت کند.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی