آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 21 خرداد 1398 05:41
شهردار گرگان:

گرگان به ۱۱۸ اتوبوس شهری نیازدارد

 
 
 
 

شهردار گرگان از انتشار اوراق قرضه برای اجرای بی آر تی در گرگان خبرداد و گفت: در طرح جامع حمل و نقل، ۱۱۸ دستگاه اتوبوس شهری پیش بینی شده که باید آن را تأمین کنیم.

شهردار گرگان اظهار کرد: با افزایش تعداد خودروهای در حال تردد در سطح شهر هسته مرکزی شهر گرگان قابلیت اجرای تعریض را ندارد و باید با استفاده از طرح زوج و فرد و یک طرفه کردن مشکلات ترافیکی را
 حل کرد.
عبدالرضا دادبود افزود: یکی دیگر از راه حل های مشکلات ترافیکی گسترش حمل و نقل عمومی بوده که برای این کار نیاز به اعتبار داریم.
وی با بیان اینکه استفاده از اوراق قرضه راهگشای می توان تا حدی مشکلات مالی را حل کند، گفت: این اوراق می تواند در اجرای بی آر تی و یا خرید اتوبوس های جدید به ما کمک کند.
دادبود بیان کرد: در لایحه انتشار اوراق قرضه ذکر شده اما اگر بی آر تی در گرگان قابل اجرا نبود، می توان این اوراق را برای توسعه حمل و نقل عمومی استفاده کرد.
وی اضافه کرد: در طرح جامع حمل و نقل گرگان، ۱۱۸ دستگاه اتوبوس شهری 
پیش بینی شده که باید آن را 
تأمین کنیم.
شهردار گرگان با اشاره به تنگناهای مالی گفت: با پیگیری های انجام شده امکان عرضه و فروش ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق قرضه برای شهرداری فراهم شده که مصوبات قانونی آن طی
 شده است.
دادبود از اتمام مطالعات این طرح خبرداد و افزود: در اجرای این طرح مطابق با نظر بانک مرکزی قدم های خوبی برداشته شده است و مذاکرات خوبی هم با شرکت های پشتیبان صورت گرفته است.
وی گفت: ۵۰ درصد این اوراق توسط دولت تضمین شده و مابقی را شهرداری باید تقبل کند.
شهردار گرگان بیان کرد: برای بهره مندی از این فرصت شهرداری باید بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان املاک خود را در رهن بانک عامل قرار دهد و پس از پنج سال اصل مبلغ را به خریداران اوراق بازگرداند.
طبق گفته دادبود لیست املاک پیشنهادی آماده شده تا بعد از تأیید شورا مراحل اجرای این طرح انجام شود.
گفتنی است که کلیات این لایحه با رأی اعضای شورا تصویب شد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی