آخرین اخبار :
  • منتشر شده در سه شنبه, 31 ارديبهشت 1398 08:52
استاندار گیلان:

پروژه‌ها درحوزه برق نیازمند اعتبارات ملی است

 
 
 
 

استاندار گیلان خواستار شناسایی اعتبارات موجود در وزارت نیرو برای اجرای پروژه‌های استانی شد و گفت: در این رابطه با نهادهای مسئول مکاتبه خواهم کرد. 
دکترمصطفی سالاری  در دیدار مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای با گله‌مندی از عدم رشد متناسب جمعیت و میزان مصرف برق در سطح ملی و استانی اظهار داشت: بایستی در نحوه مدیریت و تأمین برق واحدهای صنعتی، مسکونی و بخش‌های اداری تدابیر اتخاذ شود تا به آسایش مردم آسیبی
 وارد نشود.
استاندار گیلان تاکید کرد: در صورتی که به ناچار مجبور به قطع برق برخی واحدها شویم، بایستی حتما به صورت صحیح و به موقع به واحدهای مربوطه اطلاع‌رسانی کنیم تا مشترکان متناسب با آن برنامه‌ریزی کنند و دچار مشکلات ناشی از قطع برق نشوند.
نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به مصرف قابل توجه برق در مؤسسات عمومی، دستگاه‌ها، سازمان‌های دولتی و حاکمیتی تصریح کرد: در صورت نیاز به قطع برق، باید حتما قبل از اقدام، بازه‌های زمانی مختلف تعیین و اطلاع رسانی شوند.
وی با اشاره به تغییر ساعت کار ادارات در فصل گرما خاطرنشان کرد: موضوع تغییر ساعت کار ادارات باید به موقع و متناسب با فضایی که شکل می‌گیرد مصوب و ابلاغ شود تا مردم استان گیلان در فصل گرم پیش رو از این جهت دچار مشکل نشوند.
سالاری تدوین ضوابط مدیریت مصرف را یکی از مباحث جدی در انضباط اقتصادی و مالی استان گیلان دانست و افزود: بخش عمده اصلاح الگو و مدیریت مصرف براساس اولویت، متوجه حوزه  برق، آب، گاز و دیگر انرژی‌ها است که باید با برنامه‌ریزی کوتاه مدت در جهت کاهش مصرف گام برداریم. 
استاندار گیلان بر ضرورت اطلاع به شرکت‌ها و واحدهای تولیدی برای قطع برق به منظور جلوگیری از آسیب به زیرساخت‌ها و دستگاه‌های صنعتی گفت: باید بر مبنای یک تقویم مشخص‌ اقدامات لازم را انجام دهیم تا در صورت آسیب، نحوه پاسخگویی به آنان مشخص باشد.
نماینده عالی دولت در استان گیلان با تاکید بر شناسایی اعتبارات و منابع موجود در سطح وزارت نیرو و شرکت توانیر برای جذب درخصوص اجرای پروژه‌های استان گیلان خاطرنشان کرد: در این خصوص با جدیت پیگیری و با نهادهای مسئول مکاتبه خواهم کرد.
در این دیدار مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان نیز از میزان مصرف برق توسط بخش‌های عمومی، واحدهای تولیدی و صنعتی و نیز منازل مسکونی در سطح استان گزارشی ارائه و در راستای مدیریت مصرف برق نیز پیشنهاداتی مطرح کرد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی