آخرین اخبار :
  • منتشر شده در پنج شنبه, 26 ارديبهشت 1398 11:00
در دیدار شهردار گرگان با سر کنسول قزاقستان مطرح شد؛

آمادگی قزاقستان برای عقد خواهرخواندگی با گرگان

 
 
 
 

ایدجان ایداشوف در دیدار با شهردار گرگان ضمن تقدیر از شهرداری گرگان به دلیل خدمت‌رسانی به مردم از جمله منطقه قزاق محله گرگان، اظهار کرد: از نگاه من گرگان یکی از زیباترین شهرهای شمال ایران است.
وی گفت: یکی از نکات بارز برای توسعه گردشگری و اثبات پیشرفته بودن یک شهر بخصوص برای مرکز یک استان توسعه همه جانبه در تمام نقاط شهر است که خوشبختانه این ویژگی در گرگان 
دیده می‌شود.
سرکنسول قزاقستان در گلستان با تقدیر از میهمان‌نوازی مردم گرگان از قزاق‌های ساکن در این شهر تصریح کرد: سال‌ها است که هموطنانم در این استان و در این شهر در کنار مردم در آرامش زندگی می‌کنند که این بیانگر میهمان نواز بودن و اتحاد جامعه ایرانی و احترام به ادیان، مذاهب، اقوام و ملل مختلف است.
ایداشوف تاکید کرد: تشابه فرهنگ مردم ایران و قزاقستان به ویژه گرگان و اکتائو می‌تواند زمینه توسعه تبادل‌ها فرهنگی و اقتصادی را درپی داشته باشد.
وی اضافه کرد: در گذشته عقد خواهرخواندگی در سطح استانی بین استان‌های دو کشور انجام گرفت اما این آمادگی برای ما وجود دارد که مقدمات پیگیری عقد خواهرخواندگی بین گرگان و اکتائو را فراهم کنیم.
سرکنسول قزاقستان در گلستان با تبریک موفقیت تیم بسکتبال شهرداری گرگان در لیگ برتر بسکتبال تصریح کرد: اینکه جوانان این شهر و این استان به یکی از رشته‌های محبوب در کشورهای بزرگ دنیا یعنی بسکتبال علاقه اینچنین دارند، یکی دیگر از نشانه‌های بارز توسعه فرهنگی و اجتماعی در شهر دارد.

 

 
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تغییر کد امنیتی